W dniu 3 maja w sali widowiskowej Domu Kultury w Dobrzycy pod patronatem Wójta Gminy Będzino pana Henryka Brody i Starosty Koszalińskiego pana Mariana Hermanowicza odbył się IX Powiatowy Przegląd Solistów, Kapel i Zespołów Ludowych.

Imprezę otworzyli, życząc przyjemnego spędzenia czasu i owocnej rywalizacji Wójt Gminy Będzino Henryk Broda i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie Jerzy Łuczak. W rywalizacji w poszczególnych kategoriach uczestniczyło 12 solistów, 2 kapele ludowe, 23 zespoły śpiewacze i 1 zespół pieśni i tańca. W efekcie tych zmagań jurorzy p. Janusza Pietrzykowskiego i przewodniczącego komisji p. Winfreda Wojtana wytypowali najlepszych wykonawców.

W kategorii soliści:

I miejsce – Klaudia Zabłuda  – Tymień

II miejsceMichalina Radiun – Koszalin

III miejsce Jan Zalewski – Wyszebórz

III miejsce – Jan Jagodziński – Mielno

W kategorii kapele ludowe :

I miejsce – Kapela Ludowa „SWATY” z Będzina,

II miejsce – Kapela zespołu „Kwiaty polskie” z Tymienia

W kategorii zespoły śpiewacze :

I miejsce – Zespół Śpiewaczy „Bandoska” z Bonina

II miejsce – Zespół Ludowy  „Olszyna” z Żydowa

III miejsce –  Zespół Śpiewaczy „Jagody” A-capella z Niedalina

W kategorii zespoły pieśni i tańca :

I miejsce – Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia bobolicka” z Bobolic

Nagrodę Grand Prix przeglądu ufundowaną przez Wójta Gminy Będzino otrzymał Zespół Ludowy „ ZALESIE” z Mścic . Wójt Gminy Będzino p. Henryk  Broda, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie Jerzy Łuczak, p. Lucyna Parol oraz członkowie komisji konkursowej p. Winfred, p. Wojtan, p. Janusz Pietrzykowski wręczyli zwycięzcom poszczególnych kategorii nagrody ufundowane przez Powiat Koszaliński oraz nagrody przekazane przez pp. Lucynę i Kazimierza Parol prowadzących firmę w Mścicach. Zdobywcy nagród głównych w poszczególnych kategoriach reprezentować będą powiat koszaliński w przyszłorocznym przeglądzie wojewódzkim, który odbędzie się w Niedzielę Palmową w Łobzie.

Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy i upominki w postaci roślin ozdobnych ufundowanych przez sponsora imprezy państwa Iwonę i Piotra Bigońskich „OGRODY HORTULUS” oraz drobne upominki ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie. W trakcie trwania przeglądu tradycyjnie już wykonawcy i zespoły miały możliwość darmowego zwiedzania ogrodów HORTULUS, zrobienia sobie zdjęć w przepięknej scenerii rośli ozdobnych czy też zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg przeglądu w tym przede wszystkim paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrzycy za przygotowanie bardzo smacznych ciast i posiłków oraz pracownikom GOK za sprawne przeprowadzenie imprezy.

[av_gallery ids=’169777,169778,169779,169780,169781,169782,169783,169784,169785,169786,169787,169788,169789,169790′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ admin_preview_bg=” av_uid=’av-6iz6dyo’]