W dniu 30 sierpnia 2012r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Będzinie obchodzono Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego Państwa Anny i Wacława Sienkiewicz z Mścic.

W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Będzino Pan Henryk Broda, który w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego udekorował  Jubilatów  Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, Pan Andrzej Nożykowski  Przewodniczący Rady Gminy w Będzinie, Pani Lucyna Parol Radna Radny Gminy w Będzinie oraz rodzina Jubilatów.

Państwo Anna i Wacław Sienkiewiczowie poznali się w 1960 r. na  weselu kuzynki Pani Anny gdzie oboje byli świadkami. Małżeństwo zawarli  07  października  1961r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Mścicach.   Państwo Sienkiewiczowie przyjechali do Polski jako repatrianci. Pan Wacław wraz z matką oraz 4 siostrami przyjechał do Biesiekierza z Litwy. Pani Anna wraz z matka i 2 siostrami przyjechała z Białorusi koło Grodna najpierw do Barwic, a w 1958r. do Malinowa. Tam też podjęła pracę w Państwowym Gospodarstwie Rolnym. Od roku 1960 pracowała w PGR w Mścicach. Pan Wacław pracował w PKS w Koszalinie jako ślusarz – monter w grupie budowlanej. W roku 1964 oboje podjęli pracę w ZNMR w Mścicach gdzie pracowali do emerytury

Państwo  Anna i Wacław mają dwójkę dzieci Alicje i Andrzeja oraz doczekali się w swoim wspólnym życiu czworo wnucząt.