Już po raz ósmy odkrywaliśmy piękno kwiatów jadalnych w Hortulusie

Ósma edycja Kulinarnego Festiwalu Kwiatów Jadalnych już za nami. Festiwal odbył się w dniach 15 – 16 lipca b.r.  w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy pod hasłem: “Jadalne kwiaty w barwie słońca i smaku pomarańczy”. To niezwykle interesujące wydarzenie, co roku jest wyczekiwane przez miłośników kwiatów i przyrody, w tym wielu mieszkańców naszej gminy.

Cieszy duża frekwencja i zainteresowanie naszych mieszkańców ofertą Hortulusa, zwłaszcza, że staramy się być obecni na każdym evencie organizowanym przez Ogrody Hortulus, pełniąc rolę partnera i wspierając ideę propagowania piękna przyrody i ogrodnictwa w miarę możliwości. Odwiedzający w czasie VIII Kulinarnego Festiwalu Kwiatów Jadalnych mieszkańcy Gminy Będzino dokumentowali to wydarzenie, robiąc zdjęcia z wieży widokowej, fotografując się wspólnie z rodzinami i podziwiając szereg atrakcji, jakie miały miejsce w tych dniach. A było ich sporo.

Sercem Festiwalu była oczywiście kuchnia z wykorzystaniem kwiatów jadalnych- liliowców, róż, begonii, nasturcji, szlachetnych aksamitków czy kwiatów dyni i cukinii.Wszystkich tych niecodziennych połączeń można było spróbować, podobnie jak kwiatowych lodów czy potraw z mięsa konopnego. Dla osób zainteresowanych ogrodnictwem zadbano o pokazy florystyczne i wsparcie specjalistów, a całość uzupełniał bogaty program animacyjny. Chociaż Festiwal już za nami, czas szybko mija i spotkamy się ponownie za rok. Ale przecież to nie koniec wydarzeń i niespodzianek, które czekają na gości.

Ogrody Hortulus mieszczące się w Dobrzycy, to ważny element w krajobrazie Gminy Będzino, który wciąż jest przez naszych mieszkańców odkrywany, podobnie jak zdobywa miejsca turystów z całej Polski.

Na koniec świetna wiadomość z ostatniej chwili- w tegorocznej edycji plebiscytu prestiżowego magazynu National Geographic Traveler “Cuda Polski 2023” czytelnicy w głosowaniu internetowym przyznali laury zwycięstwa dla Ogrodów Hortulus. Oznacza to, że te piękne ogrody znalazły się w elicie atrakcji turystycznych w Polsce. Gratulujemy!

 

opublikowano 18 lipca 2023