Organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury na terenie naszej gminy Turnieje Pilki Nożnej cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców. 29 lipca w Mścicach odbyło się kolejne w tym roku wydarzenie piłkarskie, w którym udział brały dzieci i młodzież z Gminy Będzino. Tym razem w Letnim Turnieju o Puchar Wójta walczyły drużyny w dwóch kategoriach szkolnych.

Przedstawicielami w kategorii szkół podstawowych byli gracze z miejscowości: Strachomino, Dobrzyca i Tymień. Natomiast gracze w kategorii szkół gimnazjalnych reprezentowali miejscowości: Strzepowo, Dobrzyca, Tymień i Mścice, należy zaznaczyć, że z Mścic udział brały aż trzy drużyny. Ostatecznie zdobywcami I miejsca okazali się:

– w kategorii szkół podstawowych gracze z Dobrzycy,

– w kategorii szkół gimnazjalnych zawodnicy drużyny Mścice I.

Każda drużyna biorąca udział w Turnieju została nagrodzona piłką do gry. Dodatkowo drużyny zwycięskie otrzymały Puchary Wójta Gminy Będzino.

Kierujemy wyrazy podziękowania dla Pani Elżbiety Nożykowskiej, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Mścicach i pracowników tejże placówki za udostępnienie zaplecza kuchennego, dzięki któremu było możliwe przygotowanie dla graczy jak i przybyłych kibiców smacznych zapiekanek.

Instruktor Sabina Snoch

[av_gallery ids=’7926,7927′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-3a4zyt’]