Magiczna Noc w Bibliotece

Z wielką satysfakcją informujemy, że w IV wydaniu ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „RzeczpospoCzyta”, w którym uczestniczyło 1874 biblioteki z całej Polski, nasza będzińska biblioteka była jedną z nich.

Na czas trwania zabawy biblioteka zmieniła swój charakter i wystrój. Stała się chatą wiedźmy Kunegundy. Magiczna kula ukazująca przyszłość, tajemnicze eliksiry, mikstury z czarodziejskich ziół, kapelusze o nieziemskich właściwościach, zaklęty bęben losujący szczęśliwe liczby, stara maszyna do pisania szyfrowanych listów, latające poduszki, niezwykłe lustro  i pojazd wiedźmy, czyli tradycyjna miotła, ale na wypasie – wszystkie te elementy stworzyły bajkowy klimat, trochę podszyty grozą.

Aby uzyskać moc licencjonowanej wiedźmy, dzieci musiały się podjąć bardzo trudnych zadań – rozwiązać test, stworzyć przepis na własny eliksir o niezwykłych właściwościach, wykonać go
i sprawdzić jego działanie, nauczyć się odczytywania snów, napisać zaszyfrowany list i odszyfrować tytuły bajek, wykonać własny sekretny pamiętnik oraz rozegrać bitwę na poduszki. Po tych niezwykle wyczerpujących działaniach zostały zaproszone przez wiedźmę Kunegundę na ciepły poczęstunek. Potem wszyscy wyruszyli na spotkanie z nocną przygodą – poszukiwanie tajemniczej niespodzianki, którą w sprytny sposób ukryła wiedźma. Ale nasze zdolne dzieciaki z licencjami detektywów uzyskanymi podczas ubiegłorocznej Nocy Bibliotek, szybko złapały właściwy trop i odnalazły niespodziankę –misę czekoladek z wielką mocą tajemniczej energii.

Ta fantastyczna noc, jedyna w roku, już za nami, ale za rok zapraszamy na kolejną.

Organizatorem akcji ogólnopolskiej było Centrum Edukacji Obywatelskiej. Współorganizatorzy: Instytut Książki, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Akcję dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej na naszym facebooku.

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Będzinie
Danuta Sawicka

[av_gallery ids=’170319,170320,170321,170322,170323,170324,170325,170326,170327,170328,170329,170330′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ admin_preview_bg=” av_uid=’av-5u2jlce’]

opublikowano 14 czerwca 2018