Manewry ratownicze

Podopieczni Fundacji Pływamy i Ratujemy wzięli udział w manewrach ratowniczych organizowanych przez Ratowników Instruktorów WOPR, którzy przygotowują dzieci i młodzież do egzaminu na ratownika wodnego.

Manewry odbyły się na jeziorze w Dargocicach. 13 członków grupy ratowniczej, którzy od roku szkolą się pod czujnym okiem instruktora i ratownika WOPR, Pawła Boguszewicza, miała okazję zmierzyć się z żywiołem, jakim jest woda w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Niska temperatura i chwilami dość silny wiatr nie popsuły humoru, a pomogły kursantom poznać również te mniej przyjemne strony zawodu, do którego się przygotowują.

Manewry podzielone były na cztery stacje: stacje 1 – kajak i sprzęt ratowniczy (SUP i deska ratownicza), stacja 2 – łódź RIB, stacja 3 – akcja ratownicza ze sprzętem i stacja 4 – pierwsza pomoc, koło i rzutki. Dzieci wykazały się niezwykłą wytrzymałością, odwagą, rozsądkiem i pozytywnym nastawieniem. W nagrodę rodzice przygotowali ognisko z kiełbaskami, ciepłą zupkę pomidorową, pyszne ciasta i czas na wspólną zabawę.

Serdeczne podziękowania dla Instruktorów i Ratowników WOPR za profesjonalne przygotowanie manewrów, dla Rodziców za wspaniałe menu, wspaniały nastrój i ciepłą atmosferę. Kolejne manewry w czerwcu, tym razem na morzu!!!

opublikowano 3 czerwca 2019