Medal Pucharu Polski w Tymieniu

Dnia 14 grudnia 2019 roku na hali Widowiskowo – Sportowej OSIR we Włocławku odbył się 36. Puchar Polski Kyokushin Karate. W zawodach udział wzięło 550 zawodników ze 101 klubów sportowych kyokushin karate, walczących w kategoriach wagowych i kata, jednocześnie seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików.

Nasz klub reprezentowało dwoje zawodników: Adrianna Jęcek w kategorii seniorek -65kg, oraz Kamil Paczkowski w kategorii młodzik (12-13 lat) -45kg. Pojechaliśmy wspólnie z drużyną z Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Karate, pod kierownictwem Sensei Andrzeja Kłujszo.
Adrianna Jęcek w pierwszej walce spotkała się z finalistką tychże zawodów i po dogrywce musiała uznać wyższość rywalki. Bardzo dobre walki stoczył Kamil Paczkowski, który zdobył srebro Pucharu Polski w swojej kategorii. Pierwszą walkę wygrał przez ippon po niespełna 15 sekundach, drugą walkę również wygrał przed czasem i awansował do półfinału, w półfinale pokonał zawodnika z KSKK z Leszna i tym zapewnił sobie walkę w finale. W walce o pierwsze miejsce uległ zawodnikowi z Przeworskiego Klubu Karate Kyokushin, tym samym zajmując II miejsce.

Gratulacje dla całego teamu z Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Karate, przywieźliśmy wiele medali z tych zawodów.
Chcę nadmienić, że realizacja zadania prowadzenia treningów karate w Tymieniu i wyjazdy na zawody sportowe jest współfinansowana dotacją z Gminy Będzino.