W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci w wieku od 1 roku do 14 lat. Było tłoczno, gwarno i wesoło- maluchy i dzieci starsze wraz z rodzicami uczestniczyły w zabawach i spotkaniu z Mikołajem. Nie zapomniał on oczywiście o paczkach, a na dzieci czekała masa niespodzianek i słodki poczęstunek. Ponadto dzieci z miejscowości: Barnin, Będzinko, Kiszkowo, Dworek, Słowienkowo, Ziębrze, Popowo, Komory, Kazimierz Pomorski, Łekno miały zapewniony dowóz na zabawę autobusem.

Wójt Gminy Będzino Mariusz Jaroniewski złożył dzieciom serdeczne życzenia i obiecał, że co roku będzie organizowana zabawa choinkowa. Dzieci odpowiedziały oczywiście że taki pomysł bardzo im się podoba. Wójt dofinansował także zabawy mikołajkowe. Imprezę mikołajkową prowadziły: Elżbieta Piskorz jako Pani Mikołajowa, Monika Zielińska jako Renifer Rudolf i Marcelina Ciach w roli Aniołka. Na spotkaniu z dziećmi obecni byli także radni Rady Gminy Będzino- Tomasz Baczyński i Piotr Kołpacki (którzy razem z sołtysami ufundowali paczki), dyrektor GOK Jerzy Łuczak i sołtys Będzina, Konrad Przybylski.

Dla dzieci zorganizowano konkursy takie jak zbieranie orzechów na zimowe zapasy, jedzenie pierników świątecznych na czas, a w balonach znajdowały się ukryte karteczki z zadaniami do zrobienia. Dzieci poradziły sobie doskonale z wyzwaniami, a udanej zabawie nie było końca!

opublikowano 15 grudnia 2019