Nowe informacje – koronawirus

Drodzy mieszkańcy

W związku ze zwiększającym się ryzykiem zarażenia koronawirusem, od przyszłego czwartku (16.04.2020 r.) wprowadzony zostanie obowiązek zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Wyjście do sklepu, czy na pocztę będzie wiązało się z koniecznością przestrzegania tej zasady.

Jednocześnie informujemy, że przedłużono czas zamknięcia wszystkich szkół do 26 kwietnia. Czas ten może ulec wydłużeniu. Wszystkie egzaminy, w tym maturalne i ósmoklasisty zostaną przesunięte. Terminy egzaminów będą podane na trzy tygodnie przed ich przeprowadzeniem, jednak nie nastąpi to wcześniej niż w czerwcu.

Wszystkie dotychczasowe obostrzenia dotyczące galerii handlowych, teatrów, kin, punktów kosmetycznych oraz fryzjerskich zostają przedłużone do 19 kwietnia. Obostrzenia w dalszym ciągu obowiązują w sklepach oraz kościołach, tak jak dotychczas.

Prosimy, aby święta wielkanocne spędzić w gronie pozostałych domowników. W celu skontaktowania się z rodziną, wykorzystajmy pozostałe narzędzia komunikowania, takie jak internet lub telefon.

Chrońmy siebie i innych.

#zostańwdomu

#niedajsięwirusowi