W drugiej połowie grudnia na terenie osiedla Zalesie wybudowany został nowy plac zabaw dla dzieci. Inwestycja została zrealizowana dzięki pozyskanym przez Gminę Będzino środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

W ramach projektu pn. „Budowa placu zabaw w Mścicach” na nowo zagospodarowanym terenie znajdują się teraz między innymi huśtawki, bujak sprężynowy oraz zestaw zabawowy. Plac zabaw pełni rolę serca wsi – centralnego miejsca spotkań mieszkańców i dzieci. Zrealizowanie zadania pozwoliło na stworzenie miejsca sportowo-rekreacyjnego, na którym mieszkańcy, zwłaszcza dzieci i młodzież mają okazję do wspólnych spotkań i zabawy. Obiekt służy również turystom, gościom i osobom przyjezdnym. Z placu można korzystać nieodpłatnie. Całkowita wartość dofinansowania wyniosła 13 854,40 zł, wartość projektu 21 301,14 zł. Pozostała kwota została sfinansowana przez Gminę Będzino.

[nggallery id=180]

Realizacja zadania w ramach projektu „Budowa placu zabaw w Mścicach”, projekt dofinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.