Dnia 1 września 2014 r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Wraz z pierwszym dzwonkiem naukę w czterech szkołach podstawowych na terenie naszej gminy rozpoczęło 502, a w dwóch gimnazjach 246 uczniów. Do przedszkoli, punktów przedszkolnych i oddziałów ,,0” w szkołach podstawowych uczęszczać będzie prawie 300 dzieci.
Nowy rok szkolny niesie za sobą nowe wyzwania. Naukę w klasach pierwszych rozpoczyna połowa dzieci sześcioletnich z rocznika 2008. Na ich przyjęcie w szkołach przygotowane i wyposażone zostały nowe sale lekcyjne.
Rozpoczęcie roku szkolnego poprzedzone zostało odwiedzinami w każdej placówce Wójta Gminy Będzino Pana Henryka Brody. W dniu 27 sierpnia 2014 r. odbyło się robocze spotkanie wójta z osobami odpowiedzialnymi za oświatę w naszej gminie poświęcone przygotowaniu oraz organizacji szkół i przedszkoli w nowym roku szkolnym. Na spotkaniu uroczyście pożegnano odchodzącą na emeryturę wieloletnią dyrektor Przedszkola Samorządowego w Mścicach Panią Danutę Nowakowską. Od 1 września pełniącą obowiązki dyrektora będzie Pani Elżbieta Nożykowska. Ponadto stanowiska dyrektorów powierzono: Pani Elżbiecie Kudełko (Przedszkole Samorządowe w Będzinie), Pani Małgorzacie Górzyńskiej (Szkoła Podstawowa w Dobrzycy), Panu Leszkowi Lenarcikowi (Zespół Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach) i Panu Mirosławowi Gostomczykowi (Zespół Szkół im. Kardynała Ignacego Jeża w Tymieniu).
Terminy ferii w nowym roku szkolnym:
Zimowa przerwa świąteczna – 22 – 31 grudnia 2014 r.
Ferie zimowe – 19 stycznia – 1 lutego 2015 r.
Wiosenna przerwa świąteczna – 2 – 7 kwietnia 2015 r.
Ferie letnie: 27 czerwca – 31 sierpnia 2015 r.

[nggallery id=148]