Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Będzino

W dniu 10 listopada 2022 r. w Domu Ludowym w Mścicach odbyła się uroczysta Akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość została zorganizowana wspólnie przez Szkołę Podstawową w Mścicach, Gminny Ośrodek Kultury oraz Urząd Gminy Będzino. Wśród zaproszonych gości byli Dowódca 8 Pułku Przeciwlotniczego z Koszalina płk Sławomir Malik, Komendant  Miejski Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jacek Szpuntowicz, Komendant Komisariatu Policji w Mielnie podinsp. Rafał  Zwolak. Ciekawą prelekcję dotyczącą historii niepodległości i życia Józefa Piłsudskiego przedstawił dr Wojciech Grobelski. Pieśni patriotyczne wykonane zostały przez chór szkolny Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach „Dominanta” wraz z zespołem instrumentalnym „Ad Libitum” pod przewodnictwem Pani Bożeny Cienkowskiej oraz zespół „Kwiaty Polskie”

Podczas uroczystości można było zapoznać się również z wystawą współczesnego sprzętu wojskowego, którą przygotował 8 Pułk Przeciwlotniczy z Koszalina.

 

W Gminnym Ośrodku Kultury w Będzinie odbyły się turnieje warcabowe, szachowe oraz w tenisa stołowego. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

11 listopada 2022 r. obchody rozpoczęła Msza Św. w Kościele pw. Świętego Antoniego Padewskiego w Mścicach, podczas mszy obecne były sztandary wszystkich naszych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz poczet sztandarowy Gminy Będzino.

Po mszy na „Orliku” w Mścicach rozpoczął się Gminny Turniej Piłki Nożnej o puchar Wójta Gminy Będzino, do zawodów przystąpiło 8 drużyn. Po ciężkich zmaganiach wygrała drużyna PZZ Młyny, gratulujemy!

O godz. 13 w Dobrzycy rozpoczął się IX Rodzinny Bieg Wolności. Jak co roku w biegu brały udział całe rodziny od juniora do seniora. Każdy otrzymał pamiątkową przypinkę. Na pokrzepienie sił w Domu Kultury w Dobrzycy była pyszna pomidorowa w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich „Wesołe Babki” z Dobrzycy. Ale największym rarytasem były ziemniaki z parnika, podarowane przez firmę EUROPLANT. Nad bezpieczeństwem uczestników biegu czuwali druhowie z OSP w Dobrzycy.

Galeria zdjęć z imprezy dostępna na FB Gminy Będzino:

https://www.facebook.com/gminabedzino/posts/pfbid0pVmM26NQutha8dKYwsjdGshtRfzGwivWtjGKQLsaHUYrVGdib1dFopn6wZZ6ZXrbl

opublikowano 15 listopada 2022