26 maja 2012 r. odbył się festyn rodzinny w Stoisławiu. Festyn Rodzinny, połączony z Dniem Dziecka i Strażaka promował przedsięwzięcia Środkowopomorskiej Grupy Działania oraz stanowił ofertę rekreacyjno – kulturową dla mieszkańców z obszaru działania ŚGD.

W programie festynu było wiele ciekawych atrakcji – konkursy rodzinne, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, trampoliny. W trakcie festynu jeździła ciuchcia, która dowoziła i odwoziła dzieci i rodziców z sąsiednich miejscowości.

Większość konkursów zorganizowana była przez strażaków z  OSP Mścice. Serdeczne podziękowania składamy również dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Mielenka, za pokaz sprzętu specjalistycznego oraz ze przejażdżki quadem.

Rozstrzygnięto konkurs na „Ekologiczny wóz strażacki”. Wpłynęło ponad 100 przepięknych prac i bardzo trudno było wybrać tą najładniejszą, dlatego też każdy uczestnik konkursu otrzymał drobny upominek. Tu należą się szczególne podziękowania dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzycy – dla Pana Michała Szczur i Pani Agnieszki Szeląg za wielkie zaangażowanie w organizację i przeprowadzenie konkursu. Dziękujemy rónież sponsorom nagród: Środkowopomorskiej Grupie Działania, Wójtowi i Radzie Gminy w Będzinie, Państwu Parol, piekarni Bajgiel z Będzina, PZZ Stoisław i wszystkim anonimowym darczyńcom.

 Najlepsze prace wykonali:

W kategorii przedszkole i kl. „0”:

I – Wojciech Knieć

II – Klaudia Killar

III – Kacper Pałacha

Wyróżnienia:

Nikodem Kasprzak

Filip Mołdawa

Kacper Mołdawa

Alek Van Amerongen

Michał Kondak

Natalia Szejbach

W kategorii kl. I – III (pary)

I – Mikołaj Nawrocki oraz Klaudia Dziwisińska

II – Nikola i Maja Skowron

III – S. Szulc oraz Filip Koscijański

Wyróżnienia:

Dawid Bączkowski

Maria Dyngus

Klaudia Zawadzka

Maja Skinder

Katarzyna Pecyna

Zuzanna Tadorowska

W kategorii kl. IV – VI:

I – Klaudia Zabłuda oraz Jacek Pawełkowicz

II– Anna Pecyna

III– Justyna Borowiec

Wyróżnienia:

Mateusz Zarzycki

Kinga Czekaj

Sylwester Banasiak

Wszystkie prace będą wystawione w Gminnym Ośrodku Kultury w Będzinie oraz w Domu Kultury w Dobrzycy.

Podczas festynu dzięki uprzejmości Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego każdy chętny mieszkaniec mógł skorzystać z symulatora zderzeń i alkogoglii.

Każdy uczestnik festynu bezpłatnie otrzymał grochówkę, a każde dziecko słodycze i upominek z okazji swojego święta.

Impreza współfinansowana przez Środkowopomorską Grupę Działania w ramach umowy o przyznanie pomocy nr 00035-6932-UM1600031/10 w ramach działania „Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja” objętego PROW na lata 2007-2013.

[youtube YzpTTVhZDok]

 

 

[nggallery id=18]