Odbył się Festyn Rodzinny w Strzepowie

W sobotę 19 maja 2012 r. przy pięknej pogodzie w Strzepowie odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Wójta Gminy Będzino przy współudziale Rady Sołeckiej wsi Strzepowo. Organizacja imprezy możliwa była dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.

Celem głównym spotkania było stworzenie możliwości aktywnego spędzenia czasu wolnego przez całe rodziny, a także dążenie do integracji mieszkańców gminy Będzino.

W festynie udział wzięło ponad 200 osób – zarówno mieszkańców gminy Bedzino, jak i przyjezdnych turystów.

Podczas festynu nie zabrakło atrakcji dla dzieci i rodziców. Dzieci mogły nieodpłatnie pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach. Każdy uczestnik festynu nieodpłatnie otrzymał grochówkę oraz kiełbaskę z grilla. Odbyły się liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Gościnnie wystąpił zespół Kwiaty Polskie prezentując swój bogaty dorobek artystyczny.

Dzięki jak zwykle niezawodnym paniom z rady sołeckiej Strzepowa w sprzedaży było: ciasto, kawa, napoje, pieczone udka, przeróżne i przepyszne surówki i tradycyjne strzepowskie pierogi.

Największą atrakcją festynu była loteria fantowa, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.  Główną nagrodą w loterii był rower ufundowany przez Zarząd Gminny Polskiego Stronnictwa Ludowego w Będzinie. Nagrody w loterii ufundowane były przez Spółkę Rolmax ze Strzepowa, Firmę Parol z Mścic, Pomorski Bank Spółdzielczy oddział w Będzinie, Panią Elżbietę Góral.

Za uzyskane pieniądze ze sprzedaży losów i dań rada sołecka zakupi drzwi do świetlicy wiejskiej.

Od godz. 20.00 wszyscy uczestnicy bawili się do białego rana przy wynajętej orkiestrze.

Już dziś możemy śmiało powiedzieć, że organizacja festynu wpłynęła na integrację mieszkańców, promocję lokalnej kultury, zacieśniła więzi między całymi rodzinami.

Organizacja FESTYNU RODZINNEGO W STRZEPOWIE  możliwa była dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.

W ramach projektu sfinansowano orkiestrę, nagłośnienie festynu, obsługę techniczną, wynajęcie przenośnych toalet, każdy uczestnik otrzymał bezpłatnie grochówkę oraz kiełbaskę grillowaną.

            

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie.
[nggallery id=16]

opublikowano 23 maja 2012