IX Festyn Wodny Gminy Będzino już za nami! [nowe zdjęcia]

fot. Mateusz Dębowski / UG Będzino

W sobotę 15 czerwca br. nad jeziorem Jamno w Podamirowie odbył się IX Festyn Wodny Gminy Będzino połączony z regatami żeglarskimi. Prognozy pogodowe były dość optymistyczne i regaty odbyły się zgodnie z planem. Ich rozpoczęcie odbyło się w Ośrodku Żeglarskim „TRAMP” w Mielnie uroczystym otwarciem a następnie przystąpiono do rywalizacji w 5 kategoriach jachtów.

Organizatorem imprezy był – Wójt Gminy Będzino, Starosta Powiatu Koszalińskiego, Prezes Środkowopomorskiego Regionalnego WOPR w Koszalinie, Komandor Klubu Morskiego „TRAMP” w Mielnie, Gminy Ośrodek Kultury w Będzinie oraz Zespół Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach. Jednym z głównych fundatorów festynu była Mieleńska Lokalna Grupa Rybacka (MLGR). IX Festyn Wodny Gminy Będzino – Podamirowo 2013 promował przedsięwzięcia Mieleńskiej Grupy Rybackiej oraz stanowił ofertę rekreacyjno – kulturową nie tylko dla mieszkańców gminy Będzino ale również mieszkańców naszego powiatu i przyjezdnych gości.

W festynie wzięły udział dzieci ze wszystkich szkół Gminy Będzino, drużyny żeglarskie powiatu koszalińskiego oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. W atmosferę i klimat regat żeglarskich wprowadzał wszystkich uczestników występ Chóru „Dominanta” z Zespołu Szkół im. Ludzi Morza z Mścic ze specjalnie przygotowanym repertuarem piosenki szantowej. Swój dorobek artystyczny prezentował zespół muzyczny „AKORD” z Koszalina, który przygrywał również uczestnikom festynu w dalszej części imprezy podczas zabawy tanecznej. W trakcie festynu młodzież ze szkół Gminy Będzino pływała łódkami, które udostępniło Środkowopomorskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Koszalinie oraz brała udział w różnego rodzaju zabawach i konkurencjach sportowo-rekreacyjnych promujących aktywny wypoczynek nad wodą.

Amatorów dobrej rozrywki nie brakowało. Wszyscy uczestnicy festynu i regat zaproszeni zostali na gorącą kiełbaskę i tradycyjnie – grochówkę z kuchni polowej, a także otrzymali koszulki i inne gadżety promujące MLGR.

Po zakończeniu regat wręczono załogom żeglarzy puchary i nagrody, a dzieciom upominki i słodycze.

Puchary i nagrody otrzymali:

w klasie DEZETY

I miejsce – Andrzej Kierzek – TRAMP Mielno

w klasie Jachty Kabinowe małe do 6 m

I miejsce – Juliusz Kostrzewski – TRAMP Mielno

w klasie Jachty Kabinowe małe do 7 m

I miejsce – Marian Turowski – TRAMP Mielno

w klasie Jachty Kabinowe pow. 7 m

I miejsce –  Jerzy Siwiela – TRAMP Mielno

w klasie Jachty otwartopokładowe

I miejsce – Piotr Bazelak – WDW Unieście

[nggallery id=61]


[nggallery id=63]

opublikowano 19 czerwca 2013