Odbyła się VI sesja Rady Gminy w Będzinie

Tematy, które poruszano,  dotyczyły głównie dróg, wprowadzenia zmian w budżecie na rok 2019 i uchwalenia zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Będzino na lata 2019 – 2026. Radni omawiali także kwestię przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Będzino w 2019 roku”. W temacie dróg powiatowych, gminnych i wojewódzkich, dyskutowano z obecnymi na sesji przedstawicielami Powiatowego Zarządu Dróg w Koszalinie, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oraz firmy Strabag, jako wykonawcy. Omawiano plany i wizje rozwoju sieci drogowej naszej gminy, oraz utrudnienia, jakie się z tym wiążą, głównie bardzo wysoki koszt wykonania dobrej jakości nawierzchni drogowej.

W pierwszej części sesji wziął udział senator RP Piotr Zientarski, który złożył obecnym sołtysom życzenia z okazji ich święta. Przekazał także poradniki, które niewątpliwie przydadzą się w pracy sołtysa.

[av_gallery ids=’173753,173754,173755,173756′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ admin_preview_bg=” av_uid=’av-93x6ks8′]

opublikowano 1 kwietnia 2019