Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dnia 20.09.2016 r. w Przedszkolu Samorządowym  im. „Promyki Bałtyku” w Mścicach obchodzony był Ogólnopolski  Dzień Przedszkolaka.

Z tej okazji ulicami Mścic przeszedł barwny korowód złożony z przedszkolaków przedszkola w Mścicach oraz z zaprzyjaźnionych przedszkoli: Przedszkole Gminne z Biesiekierza, Przedszkole Integracyjne, Przedszkole nr 8 i Przedszkole nr 34 z Koszalina oraz Oddział „0” z ZS im. Ludzi Morza.

img_4085

Przedszkolaki tanecznym krokiem prowadzone przez straż z OSP z Mścic i kapelę „Swaty”, dotarły na miejsce imprezy, tj. do sali gimnastycznej ZS im. Ludzi Morza. Dzieci zostały przywitane przez władze Gminy Będzino i zaproszonych gości.

img_4215

Na sali wszyscy świetnie się bawili dzięki prowadzącej Pani Monice Kluza i jej muzyczno-ruchowych zabawach.  Każde przedszkole zaprezentowało się ze swoim występem artystycznym. Dzieci z okazji swojego święta otrzymały prezenty, które odebrali przedstawiciele grup. Cała impreza przygotowana została w ramach działań prowadzonych  przez  członków należących do Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego (OMEP). Patronat nad uroczystością objął Prezydent  Miasta Koszalin,  Starosta Koszaliński,  Telewizja Max, Tygodnik Miasto.

img_4315

img_4399