28 września rozdane zostały certyfikaty dla Najlepszych Produktów Turystycznych Pomorza Zachodniego. Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna swoich członków i przedstawicieli branży zaprosiła do “Starej Rzeźni” w Szczecinie.

Z rąk Marka Migdala, prezesa ZROT, certyfikaty otrzymali: Iwona i Piotr Bigońscy z Ogrodów Tematycznych Hortulus i Ogrodów Hortulus Spectabilis w Dobrzycy oraz Wojciech i Żaneta Celińscy ze Stowarzyszenia Centrum Słowian i Wikingów Jomsborg – Vineta Wolin. ZROT po raz pierwszy przyznał wyróżnienie Ambasadora Turystyki Pomorza Zachodniego. Statuetkę Gryfa Turystycznego w tej nowej kategorii otrzymał Henryk Sawka.

Ogrody Hortulus od lat stanowią kluczową atrakcję turystyczną Pomorza Zachodniego. Ich ciągły rozwój wzbogaca ofertę Pomorza nie tylko o nowe atrakcje do zwiedzania ale również o szereg imprez kulturalnych odbywających się w ogrodach.

Ogrody Hortulus miejsce pełne inspiracji!

W skład kompleksu ogrodów pokazowych wchodzą: Ogrody Tematyczne Hortulus i Ogrody Hortulus Spectabilis. W Ogrodach Tematycznych na powierzchni 5,5 ha znajduje się blisko 30 ogrodów o różnej tematyce i stylistyce. Ogrody skalny czy leśny są ściśle związane z rodzajem środowiska. Ogrody japoński, francuski czy śródziemnomorski inspirowane są sztuką i kulturą narodów. Zmysły pobudzają ogrody zaprojektowane w stylu angielskim, gdzie kluczową rolę odgrywa szum, dźwięk, kolor lub zapach.

Główną atrakcją Ogrodów Hortulus Spectabilis jest największy na świecie labirynt grabowy. W jego sercu znajduje się 20 m wieża zaprojektowana na wzór nici DNA. Z wieży znakomicie widać ogrody np.: rosaria, partery bukszpanowe, olbrzymie rabaty bylinowe, Ogród 4 Pory Roku czy Ogród Kalendarz Celtycki. Na razie do dyspozycji gości jest 9 ha. Docelowo będzie to aż 35 ha!

Co roku goście ogrodów mogą wziąć udział w wyjątkowych wydarzeniach takich jak: Noc Kupały, Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych, Dzień świra – maskarada w labiryncie czy Dyniowe Garden Party.

[av_gallery ids=’171729,171730,171723,171724,171725,171726,171727,171728′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’deactivate_avia_lazyload’ admin_preview_bg=” av_uid=’av-6brlfpm’]

opublikowano 4 października 2018