Ostatnie spotkanie w ramach “Akademii Słodkości Strzepo-Wianek”

Akademia Strzepo-wianek, Gmina Będzino

Akademia Strzepo-wianek, Gmina Będzino

W dniu 1 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Strzepowie odbyło się ostatnie spotkanie w ramach “Akademii Słodkości Strzepo-Wianek”. Dorośli i dzieci ze Strzepowa i Strachomina wspólnie sięgnęli po wałki i stolnice przygotowując pachnące pierniki.

Wydarzenie rozpoczęło się od pokazu wyrabiania ciasta, sołtys Strzepowa wykonała kolorowe lukry, dzieci zabawy miały co niemiara. Powstały tradycyjne choinki, bałwanki, gwiazdki, ale i pierniki pokemon. Po wypieczeniu i ostudzeniu przyszedł czas na dekorowanie, lukier i posypki poszły w ruch. Dorośli mieli zadanie specjalne do wykonania – piernikową chatę.

Warsztaty pieczenia i dekorowania pierników były ostatnimi realizowanymi w ramach projektu Działaj Lokalnie. Cała Akademia była pyszna, słodka, kolorowa i wszyscy jesteśmy na plusie z wagą, ale liczy się dobra zabawa. KGW Strzepo-Wianki pragnie serdecznie podziękować wszystkim wolontariuszom za pomoc, zaangażowanie i udział w projekcie.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie ” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce”.

opublikowano 10 grudnia 2023