Otwarcie trasy pieszo-rowerowej

4 grudnia 2015 r. w Będzinie dokonano uroczystego otwarcia trasy pieszo-rowerowej „Przez łąki i pola do Bałtyku: Będzino, Komory, Będzino Kolonia, Będzinko, Sarbinowo”.

001_www
Celem projektu jest integracja mieszkańców gminy i osób ją odwiedzających, propagowanie aktywnego wypoczynku na łonie natury oraz promocja walorów turystycznych Gminy Będzino i okolic. Trasa przebiega przez malownicze tereny pól i łąk naszych wsi o charakterze rolniczym a kończy się w nadmorskiej miejscowości Sarbinowo. Całkowita długość trasy wynosi 9,9 km.

020_www
Projekt został dofinansowany ze środków „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Na swoje działania pomysłodawczynie projektu otrzymały 4610 zł dofinansowania z programu Działaj Lokalnie, natomiast całkowita wartość projektu wyniosła 6900 zł.

„To doskonała oferta zarówno dla miłośników krótkich, rekreacyjnych wycieczek, jak i pasjonatów dłuższych wypraw. Zarówno rowerzyści jak i piechurzy z pewnością docenią zróżnicowanie ukształtowania terenu – i co istotne także krajobrazu”- mówią zgodnie realizatorki projektu.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.

Na koniec warto dodać, że projekt powstał przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Będzinie.