Pierwszy gminny konkurs ,,Bezpieczeństwo wokół mnie” w Przedszkolu Samorządowym w Będzinie.

W dniu 15 kwietnia 2016 r. w Przedszkolu Samorządowym w Będzinie odbył się pierwszy gminny konkurs ,,Bezpieczeństwo wokół mnie” w Przedszkolu Samorządowym w Będzinie. Udział w konkursie wzięło 12 dzieci wraz z nauczycielami  i rodzicami.

Uczestnikami konkursu były dzieci  z przedszkoli  z Mścic, Tymienia, Dobrzycy i Będzina. Konkurs był przeznaczony dla dzieci 5, 6-letnich. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o społeczeństwie. Konkurs odbył się w 4 etapach. Jeden z nich to pytania od pani policjantki. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o bezpieczeństwie na drodze oraz  znajomością znaków drogowych. Zaproszonymi gośćmi  byli pan Wójt Gminy Będzino Henryk Broda, pani Sylwia Halama z Urzędu Gminy Będzino, pani Elżbieta Kudełko – Dyrektor Przedszkola Samorządowego  w Będzinie, pani Agnieszka Hołda z Drugiej Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie oraz pani Magdalena Baczyńska z Rady Rodziców Przedszkola w Będzinie. Komisja stwierdziła wysoki poziom wiedzy wśród dzieci i przyznała wszystkim pierwsze miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, które wręczył pan Wójt Henryk Broda. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki z Przedszkola Samorządowego w Będzinie – Magdalena Tomaszewicz oraz Agnieszka Szewczyk.

Planowane są kolejne edycje konkursu.

[av_gallery ids=’10099,10100,10101,10102,10103,10104,10105′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’deactivate_avia_lazyload’ av_uid=’av-npanzl’]

opublikowano 22 kwietnia 2016