Podczas rodzinnego festynu w Strzepowie odbył się Pierwszy Letni Festiwal Piosenki dla Dzieci o Mikrofon Sołtysa. W konkursie wzięło udział dziesięcioro uczestników. W jury zasiedli: przewodniczący, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie, pan Jerzy Łuczak oraz członkowie: Wójt Gminy Będzino, Mariusz Jaroniewski, Radna Gminy Będzino, Krystyna Najdzion i sołtys sołectwa Strzepowo, Agnieszka Nowaczyk.

W roli konferansjerów wystąpili Malwina Ciach i Błażej Zieliński. Wachlarz utworów był różnorodny. Publiczność mogła wysłuchać piosenek z repertuaru m. in.: Kasi Sobczyk, Edyty Geppert, Maryli Rodowicz, Sarsy, Sylwii Grzeszczak czy Majki Jeżowskiej. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, jury jak samo później przyznało, miało ciężki orzech do zgryzienia, jednak udało się wyłonić najlepszą trójkę. Pierwsze miejsce i Mikrofon Sołtysa wygrała Sandra Pęcak ze Strachomina za wykonanie piosenki pt.:,, Szukaj mnie ” Edyty Geppert. Drugie miejsce z piosenką,, Mama dobrze wie” zajęła Zuzanna Kuzia z Dobrzycy. Na trzecim miejscu uplasowała się Malwina Ciach ze Strachomina, która śpiewała piosenkę Sylwii Grzeszczak pt.: “Tamta dziewczyna”.

Wyróżniona została także najmłodsza uczestniczka Agata Sochacka, śpiewająca piosenkę “Żabka mała”, którą wykonała a cappella. Jury w podsumowaniu swojego werdyktu podziękowało za udział wszystkim wykonawcom i zaprosiło do udziału za rok. Fundatorem nagród była sołtys Agnieszka Nowaczyk. Organizacją festiwalu zajęły się Monika Zielińska, instruktor ze Świetlicy w Strachominie oraz Marcelina Ciach, instruktor ze Świetlicy w Strzepowie.

Instruktor Marcelina Ciach