Po XXI Festiwalu Piosenki Szkół i Przedszkoli Gminy Będzino

Rozśpiewany Tymień – mali i duzi artyści z placówek oświatowych gminy Będzino na  XXI Festiwalu Piosenki Szkół i Przedszkoli w dniu 30 maja 2018 r.

Przy letniej słonecznej pogodzie i czarującej scenografii, przygotowanej przez B. Bukowczan, Frątczak i E. Gostomczyk, mogliśmy podziwiać  41 wykonawców w czterech kategoriach: przedszkola i oddziały przedszkolne, klasy I – III szkoły podstawowej, klasy IV – VI szkoły podstawowej i klasy I –III gimnazjum. Organizatorem imprezy była Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Kard. Ignacego Jeża  w Tymieniu.

Wokalistów oceniała komisja w składzie: przewodniczący – Bogumił Gewartowski, członkowie: Jerzy Łuczak i Arkadiusz Gewartowski. Naprawdę było czego posłuchać. Młodzi , zdolni soliści popisywali się swoimi umiejętnościami, a mieli o co walczyć.

Nagrodę główną , Grand Prix XXI Festiwalu ufundował Wójt Gminy Będzino Henryk Broda, a był to tablet, dodatkowo zwycięzca otrzymał pamiątkową statuetkę i dyplom oraz zestaw upominków. Zwycięzcą tegorocznej edycji została uczennica Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach – Wiktoria Banaszczak, która na festiwalowej scenie sięgnęła po najwyższy laur z piosenką Kasztany . Piękne, wzruszające wykonanie poruszyło Komisję i publiczność. Młodą wokalistkę przygotowywała Pani Bożena Cienkowska.  Swoje nagrody odebrali również wykonawcy, którzy zajęli kolejno pierwsze, drugie, trzecie miejsce i wyróżnienia w kolejnych kategoriach. I tak w kategorii najmłodszych uczestników – przedszkolaków i dzieci z oddziałów przedszkolnych I miejsce zajęła Maja Kozicka ze Szkoły Podstawowej w Mścicach, II – Lena Wiśniewska z przedszkola w Będzinie, III – Michalina Pietruszyńska i Antonina Kowalska z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego w Tymieniu a wyróżnienie zdobyła Maja Lesiak ze Szkoły w Dobrzycy. W kategorii II : na pierwszym miejscu znalazła się Nikola Zimnicka z SP w Dobrzycy, tuż za nią na II miejscu  Lena Mastalerz z SP  w Tymieniu, trzecia była Maja Kaczorek  z SP w Mścicach,  a wyróżnienie zdobyła Martyna Serocka z SP w Będzinie z siedzibą w Łeknie.

W trzeciej kategorii zwycięzcą została Gabriela Bugard ze Szkoły Podstawowej w Mścicach, druga była Alicja Skrzypczyk ze Szkoły w Dobrzycy, III miejsce zajął Maja Gołuchowska także z SP w Dobrzycy a wyróżnienie przypadło w udziale Joannie Gil z SP w Tymieniu.  Ostatnia kategoria i wielkie zmagania – tu I miejsce zdobyła Martyna Augustyniak   z Gimnazjum w Tymieniu,  II zajęła Aleksandra Gil również z Tymienia a trzecie Ewelina Lech z Gimnazjum w Mścicach, a wyróżnienie zdobyła Barbara Stępień z Gimnazjum w Tymieniu. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki. Dzięki sponsorom, jak co roku, uczestnicy Festiwalu otrzymali piękne nagrody. Za I miejsce solista otrzymał Power Bank II miejsce głośnik mobilny, za  trzecie miejsce zwycięzca otrzymywał Pendrive a za wyróżnienie – bidon. Wszyscy uczestnicy (zwycięzcy również) otrzymali słodkie upominki. Z wielką radością organizatorzy gościli wszystkich wykonawców, opiekunów i przybyłych gości. Nie zabrakło też rodziców, babć i dziadków, którzy razem z młodymi solistami przeżywali występy.  Szkoda tylko, że wszystko co dobre, tak szybko się kończy. Dziękujemy wszystkim sponsorom, opiekunom i instruktorom, którzy przygotowywali tegorocznych wykonawców. Serdecznie zapraszamy na kolejną XXII edycję Festiwalu.  Do zobaczenia za rok.

 Z pozdrowieniami:    Mirosław Gostomczyk

[av_gallery ids=’170307,170308,170309,170310,170311,170312,170313,170314,170315′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ admin_preview_bg=” av_uid=’av-5o8z0ea’]

opublikowano 12 czerwca 2018