Powstaje Obywatelska Straż dla Zwierząt w Gminie Będzino

OGŁOSZENIE

Szukamy osób chętnych poświęcić trochę swojego wolnego czasu, żeby zmienić los zwierząt w naszej Gminie. Chcemy by członkowie aktywnie uczestniczyli w działaniach na rzecz zwierząt. Reagowali na krzywdę, nielegalny handel, powiadamiali odpowiednie służby o krzywdzeniu zwierząt, organizowali akcje promujące adopcje, nadzorowali akcje pomocowe, poprawiające warunki bytowania zwierząt. Chcemy również usprawnić rejestrację i identyfikację na terenie Gminy Będzino. Potrzebujemy Ciebie!

Idea Straży dla zwierząt powstała z myślą o istotach, które są uzależnione wyłącznie od nas samych, ludzi. W naszej Gminie dzieją się rzeczy, których nie sposób człowiekowi ogarnąć umysłem. Bezmyślność lub zaniedbanie, a także brak świadomości mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach sytuacji. Psy od wieków są nieodłącznym elementem polskich terenów wiejskich, chronią domostwa, pomagają w gospodarstwie, pełnia tez funkcje naszych przyjaciół. Każdemu z nich należy się “socjalne minimum” i nasz szacunek za bezwarunkowo wykonywaną pracę z największym poświeceniem. Również bezdomne psy i koty, to nasza odpowiedzialność. Niektóre giną pod kołami samochodów, mnożą się bez kontroli, niekiedy stają się bezpośrednim zagrożeniem dla człowieka. Mamy nadzieję, że Straż dla Zwierząt w naszej Gminie powstanie po to, by nieść pomoc bezbronnym stworzeniom. Być może tuż obok Was dzieje się coś niedobrego i maltretowane zwierzęta potrzebują pomocy? Może na Waszej okolicy błąka się bezdomny pies? Aby zapanować nad sytuacją często potrzebna jest fizyczna interwencja, czasem rozmowa z ludźmi – waszymi sąsiadami, czasem potrzebna jest porządna buda, worek karmy, ciepły koc, snopek słomy. Prosimy Was dołączcie do tej inicjatywy, byśmy razem mogli stać na straży tych co sami o pomoc nie poproszą.

Szczegółowych informacji odnośnie wyżej wymienionej inicjatywy udziela Pani Karolina Kunz   – 537 141 138, biuro@husosky.org.

opublikowano 11 grudnia 2018