Pozdrowienia z Gminy Będzino!

W wrześniu tego roku, w ramach projektu WAKACJE Z RYBAMI, zostały przeprowadzone warsztaty akwarelowe w ramach których powstały kolaże w formacie A4 – wykorzystano je do produkcji kart pocztowych. Autorami prac są: Sylwia Halama pełniąca funkcję Wójta Gminy Będzino, Elżbieta Piskorz instruktor GOK, Weronika Chudziak sołtys Strzepowa, Dominik Chudziak, Aleksander Chudziak, Julia Dąbrowska. Każda kartka na odwrocie opatrzona jest hasłem ,, Pozdrowienia z Gminy Będzino”. Dodatkowo powstał kalendarz na rok 2023. Projekt to zasługa pracy zbiorowej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Będzinie – autorkami są Natalia Jastrzębska ( dyrektor) oraz Iwona Nartowska ( bibliotekarz).
Kartki jak i kalendarze dostępne są ( bezpłatnie) w będzińskiej bibliotece i na wszystkich jej filiach a także w Urzędzie Gminy w Będzinie. Ilości są ograniczone.
WAKACJE Z RYBAMI to cykl wydarzeń promujących rybackie dziedzictwo kulturowe na terenie Gminy Będzino. Działania są współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego RYBACTWO I MORZE 2014-2020.

opublikowano 27 października 2022