W Przedszkolu „Promyki Bałtyku” w Mścicach dobiegła już końca tegoroczna zbiórka darów dla zwierząt ze Stowarzyszenia Husosky z Dobrzycy, organizowana przez Urząd Gminy Będzino z inicjatywy inspektora ds. ochrony środowiska Agnieszki Kwiatkowskiej.

Przedszkolaki i ich rodziny wzięły udział w akcji zbiórki karmy oraz akcesoriów dla psów i kotów z wielkim zaangażowaniem, oraz z nadzieją na to, że chociaż w ten sposób będą mogły pomóc pokrzywdzonym przez los zwierzętom.
Podczas uroczystego przekazania darów próbowaliśmy również podnieść wiedzę i świadomość dzieci odnośnie problemów związanych z bezdomnością zwierząt, opowiadałyśmy o potrzebach zwierząt, jak o nie dbać i pielęgnować – podsumowała pani inspektor, która wraz z wolontariuszką ze Stowarzyszenia Husosky, panią Małgorzatą wspólnie wygłosiły prelekcję dla dzieci.
Spotkanie uświetnił piesek Bakuś, podopieczny Stowarzyszenia Husosky z Dobrzycy, który obecnie przebywa pod opieką wolontariuszki, wspomnianej pani Małgorzaty.
W efekcie naszych wspólnych starań zebraliśmy karmę mokrą i suchą, ponadto udało się zgromadzić kilka zabawek dla zwierzaków, oraz koce.
Każdy przedszkolak za zaangażowanie w akcję otrzymał również słodki upominek i pyszne, soczyste jabłko.

Chcielibyśmy kontynuować tego typu akcje w kolejnych latach wśród lokalnych szkół i przedszkoli.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym dzieciom z Przedszkola „Promyki Bałtyku” w Mścicach, oraz ich rodzicom jak i przyjaciołom przedszkola za dary dla zwierząt! Niech Wasze serca nadal będą tak wrażliwe i dobre.

[av_gallery ids=’173070,173071,173072,173073′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ admin_preview_bg=” av_uid=’av-57ntarx’]