Przedszkole w Będzinie

Informacje o placówce

strona internetowa: https://przedszkolebedzino.pl/

Dyrekcja Przedszkola

Kinga Lisowska

Pełniąca Obowiązki Dyrektora Przedszkola w Będzinie

Tel. 664 036 584

Dane kontaktowe

Będzino 31
76-037 Będzino
tel: +48 94 316 24 11
email: psbedzino@wp.pl

O przedszkolu

Przedszkole dysponuje 84 miejscami dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Funkcjonuje jedenaście miesięcy w roku od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 16:00. Jeden miesiąc przeznaczony jest na przerwę urlopową.

Opłata za pobyt dziecka w przedszkolu wynosi 1 zł za każdą godzinę powyżej 5 godzin, które są bezpłatne, natomiast stawka dzienna za wyżywienie 6,00 zł (śniadanie, obiad, podwieczorek).

Zadania statutowe realizowane są w 4 grupach wiekowych według zbliżonego wieku.

Dzieci sześcioletnie dowożone są przez Gminę w ramach realizacji obowiązku szkolnego.

Pracę pedagogiczną prowadzi 8 nauczycieli (6,09 etatu) przy pomocy 11 pracowników administracji i obsługi (8,75 etatu). Placówka dysponuje: czterema salami, salą gimnastyczną oraz dwoma placami zabaw – jednym gminnym, a drugim przy obiekcie.

Oferujemy nieodpłatne zajęcia dodatkowe z języka angielskiego oraz koncerty umuzykalniające. Bez dodatkowej opłaty dzieci uczestniczą również w zajęciach  logopedycznych, terapeutycznych oraz gimnastyce korekcyjnej.

Przedszkole realizuje programy autorskie, ściśle współpracuje z Gminną Biblioteką w Będzinie, z wyższymi uczelniami, Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną, Gminnym Ośrodkiem Kultury  w Będzinie, przedszkolami i oddziałami przedszkolnymi z terenu naszej gminy i miasta Koszalin, co wpływa na atrakcyjność edukacyjną placówki.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej, do odwiedzania której serdecznie zapraszamy.