REALIZACJA PROGRAMU SPOŁECZNIK – ZAKUP NOWEGO SPRZĘTU I MOŻLIWOŚĆ KORZYSTANIA

Wraz z rozpoczęciem kolejnego projektu “Brygada RR kontratakuje” w ramach Program Społecznik zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza Fundacja Pływamy i Ratujemy z Ustronia Morskiego zakupiła Little Anne QCPR – fantom RKO osoby dorosłej z aplikacją

Nowa generacja Little Anne QCPR pozwala na bieżącą kontrolę poprawności wykonywanego treningu RKO poprzez technologię QCPR, dostępną na urządzeniu mobilnym.

Little Anne jest realistyczna anatomicznie co zapewnia skuteczne szkolenie RKO.

Wiemy, jak ważna jest każda chwila w ratowaniu życia. Ostatnio dużo się o tym mówi. Mówi się również o tym, że wiele osób boi się podejmować prób pomocy z braku doświadczenia i umiejętności.

 

Fundacja Pływamy i Ratujemy z Ustronia Morskiego chciałaby wyjść naprzeciw tym potrzebom i umożliwić szkolenie z wykorzystaniem  fantomu RKO.

 

Oprócz możliwości, jaka będzie  podczas Europejskiego Festynu 6 maja, Fundacja Pływamy i Ratujemy z Ustronia Morskiego daje możliwość poćwiczenia resuscytacji bez stresu szkoleniowego i zapraszamy chętne osoby w sobotę na basen Helios w Ustroniu Morskim.

 

W godzinach 11.00-13.00 fantom będzie dostępny dla chętnych, jak również Młodzież, która poinstruuje, jak z niego korzystać. Nasi Seniorzy z Klubu Seniora + już zgłosili gotowość do ćwiczeń.

 

Najważniejsze w takich sytuacjach to nie bać się, a nie boimy się, kiedy coś umiemy zrobić. Ćwiczeń nigdy za dużo, a one powodują, że nabieramy wprawy i pewne działania podejmujemy z tzw. nawyku.

 

Zatem zapraszamy.

opublikowano 20 kwietnia 2023