[singlepic id=515 w=320 h=240 float=left]W poniedziałek 13 maja br., w hali sportowej Zespołu Szkół w Mścicach odbył się Finał Wojewódzki „DWÓJEK” chłopców o Puchar Kinder + Sport w Mini Siatkówce. Rangę imprezy podkreśliła obecność Wójta naszej gminy Pana Henryka Brody, który dokonał jej otwarcia i w-ce Prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej Pana Wojciecha Klęska, który dokonał jej podsumowania i wręczył medale oraz nagrody zwycięskim zespołom.

W zawodach wzięło udział 12 najlepszych drużyn województwa zachodniopomorskiego, wyłonionych w turniejach eliminacyjnych, które trwały już od lutego br.

W fazie wstępnej rywalizowały one w czterech grupach po trzy drużyny każda. Nasi chłopcy grali ze Stowarzyszeniem Siatkarskim „Plas” I Gryfice i Uczniowskim Klubem Sportowym „Kasztanek” Szczecin. Oba mecze chłopcy wygrali. Następny mecz zagrali ze Szkołą Podstawową Nr 18 ze Szczecina, dający im awans do półfinału, także wygrali. W półfinale zmierzyli się z Uczniowski Klubem Sportowym Olimp Łobez, także i z tej potyczki wyszli zwycięsko. W tym momencie już było wiadomo, że w najgorszym wypadku zajmą II miejsce. W meczu o I miejsce grali z Uczniowskim Klubem Sportowym „Olimpijczyk” Drawsko Pomorskie. Przystępowaliśmy do tego spotkania z pewnymi obawami, bo Drawsko Pomorskie to uznany ośrodek siatkówki i ostatnio raczej nie udawało nam się wygrywać z tamtejszymi drużynami. Chłopcy wyszli jednak na parkiet bardzo skoncentrowani i tym razem to my mogliśmy się cieszyć z wygranej. Zdobyliśmy Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego i w dniach 1 – 2 lipca zagramy w Finale Ogólnopolskim, który tym razem odbędzie się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Drzonkowie.

 Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie:

1. Dawid Bara – kapitan,

2. Szymek Szejbach,

3. Wojtek Waligóra.

Opiekunem drużyny jest Pan Bogdan Wojsa.

[nggallery id=50]