Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

1 września 2022 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po wyjątkowo gorących wakacjach uczniowie wracają do zajęć w szkołach i przedszkolach. Nauka będzie prowadzona na zasadach sprzed pandemii z zachowaniem reżimu sanitarnego określonego przez służby sanitarne.

Do naszych szkół podstawowych uczęszcza 632 uczniów, a 300 dzieci objętych jest wychowaniem przedszkolnym w przedszkolach, punktach przedszkolnych i oddziałach zerowych w szkołach podstawowych. Wśród uczniów naszych placówek gościmy 36 uczniów z Ukrainy.

W Szkole Podstawowej w Dobrzycy Szkole oraz Podstawowej w Będzinie z siedzibą w Łeknie  nastąpiły zmiany na stanowiskach dyrektorów. Wieloletni dyrektorzy tych placówek – Pani Małgorzata Górzyńska i Pan Bogdan Wojsa przeszli na zasłużone emerytury. Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Dobrzycy została Pani Anna Kondaszewska. W Szkole Podstawowej w Będzinie z siedzibą w Łeknie pełniącym obowiązki dyrektora został Pan Piotr Frątczak. Nowym dyrektorom życzymy sukcesów w pracy.

Mamy nadzieję, że działania profilaktyczne i poprawiająca się sytuacja epidemiczna umożliwią prowadzenie zajęć stacjonarnych przez cały rok szkolny.

W 2023 r. egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony w terminie od 23 do 25 maja, a zakończenie zajęć przypadnie na 23 czerwca 2023 r.

Rodziców i uczniów planujących zimowy wypoczynek informujemy, że w tym roku szkolnym ferie zimowe przypadają w okresie od 13 lutego do 26 lutego 2023 r.

Uczniom i nauczycielom sukcesów edukacyjnych i zdrowia w nadchodzącym roku szkolnym życzy

pełniąca funkcję Wójta Gminy Będzino

Sylwia Halama

 

opublikowano 2 września 2022