Są pieniądzę unijne, będą nowe inwestycje w Gminie Będzino

22 września 2014 roku w  Urzędzie Marszałkowskim w Koszalinie przy al. Monte Cassino 2 odbyło się uroczyste podpisanie dwóch umów na dofinansowanie projektów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 działanie Odnowa i Rozwój Wsi oraz Małe Projekty . Umowy zostały  podpisane  po stronie Województwa Zachodniopomorskiego przez Pana Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Andrzeja Jakubowskiego, po stronie Gminy Będzino ? przez Pana Wójta ? Henryka Brodę i Panią Skarbnik ? Patrycję Woltmann.

Pierwsza umowa dotyczyła projektu pn. Budowa infrastruktury sportowej i rekreacyjnej na terenie Gminy Będzino.   W ramach zadania powstanie szatnia na boisku piłkarskim w Będzinie oraz 3 place zabaw wraz  z oświetleniem hybrydowym:  w Kładnie, Smolnem i Łopienicy, a także zostanie odnowiony budynek szatni i remizy OSP w Dobrzycy wraz położeniem polbruku przed budynkiem. Wartość projektu 467 tys. zł, dofinansowanie 289 tys. zł.

Druga umowa to refundacja poniesionych już środków w związku z realizacją projektu pn. ?Gminne Święto Plonów  w Mścicach? ? wartość projektu 28 tys. zł, dofinansowanie ponad 18 tys. zł

[nggallery id=153]

opublikowano 22 września 2014