Spektakl teatralny

Alkohol ze względu na swoje działanie, nie może być postrzegany jako zwyczajny towar konsumpcyjny dostępny na rynku jak każdy inny produkt. Podwójna rola alkoholu polega na tym, że z jednej strony jest on produktem legalnie dostępnym, ale z drugiej strony jest to substancja psychoaktywna i szkodliwa. Jak działa i do czego prowadzi w życiu, jak rujnuje plany i niweczy osiągnięcia zawodowe, przekonała się młodzież III klas gimnazjów z terenu gminy Będzino biorąc udział w spektaklu teatralnym „Diler” realizowanym przez aktorów Teatru „Stop” z Koszalina w dniu 24 listopada 2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Będzinie.

To dobra lekcja profilaktyki i wiedza o której trzeba mówić, pisać, uzmysławiać zwłaszcza ludziom młodym wchodzącym w życie.

Przedszkolaki z klas „0” szkół i przedszkoli gminy Będzino wysłuchały komicznych opowiadań uroczego klauna o szkodliwości dymu papierosowego i walki o czyste środowisko biorąc udział w sztuce teatralnej „Beznikotynek”.

W imieniu nauczycieli, młodzieży szkolnej, dzieci i organizatorów dziękujemy aktorom Teatru „Stop” z Koszalina za jubileuszową (15 letnią) i oddaną współpracę z Samorządem i komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rzecz profilaktyki. Niech te działania znajdą trwałe odzwierciedlenie w podejmowaniu ryzykownych nieraz wyrzeczeń i przyczynią się do ograniczenia wielu problemów rodzinnych i osobistych.