Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek

Czy można przeżywać fantastyczne przygody nie wyjeżdżając w świat?  Oczywiście! – mówi Justyna Bednarek, autorka książek dla dzieci, gość spotkania autorskiego w filii publicznej w Dobrzycy  – wystarczy tylko przyjść do biblioteki i wypożyczyć książkę, a przygoda zadzieje się sama. Każda przeczytana przez Was książka to nowe przeżycia, nowe doświadczenia. Pisarka opowiedziała najmłodszym czytelnikom skąd czerpie pomysły  i inspiracje do tworzenia literatury dla dzieci.

W zrozumiały sposób nakreśliła kolejne etapy procesu powstawania książki, i ile osób musi nad nią pracować, aby trafiła do rąk  czytelnika. Przeczytała fragmenty książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” zobrazowanej  fantastycznymi  ilustracjami Daniela de Latour. Dla lepszego odbioru i pobudzenia dziecięcej wyobraźni, autorka posłużyła się rekwizytami bohaterów książki w postaci kolorowych skarpet i sprytnych kun. Ciekawie opowiadała o swoich innych książkach, zachęcała do czytania i uczestniczenia w literackich przygodach. Książka o w/w tytule, w 2015 r. w konkursie Empiku „Przecinek i kropka”, została uznana za najlepszą książkę dziecięcą. Otrzymała też Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy. Ta, i inne książki Justyny Bednarek znajdują się w naszych bibliotekach. Zapraszamy.

Danuta Sawicka
Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Będzinie

[av_gallery ids=’172042,172043,172044,172045,172046,172047,172048,172049,172050′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’deactivate_avia_lazyload’ admin_preview_bg=” av_uid=’av-5kjly89′]

opublikowano 19 października 2018