W  Domu Ludowym w Mścicach odbyło się spotkanie karnawałowe Seniorów. Gospodarzem uroczystości była Pani Sołtys Mścic Aniela Antkiewicz wraz z Radą Sołecką.

Wydarzenie uświetnił występ artystyczny dzieci z grupy „Smerfy’ z Przedszkola „Promyki Bałtyku” w Mścicach przygotowany przez Panią Darią Nożykowska i Panią Annę Filińską. Dziewczynki z grupy „Smerfy’ zaprezentowały taniec z pomponami do popularnego przeboju karnawałowego, chłopcy natomiast pięknie prezentowali się w tańcu z kapeluszami. Następnie 6- latki brawurowo wykonały taniec do utworu pt. „Smerfy rap”!. Uwieńczeniem wspaniałego występu było odśpiewanie gromkiego Sto Lat i zaproszenie Seniorów do wspólnego tańca.

Po wspólnej zabawie przedszkolaki wręczyły gościom własnoręcznie przygotowane pachnące mydełka. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Przedszkola „Promyki Bałtyku” Pani Elżbieta Nożykowska dziękując bardzo serdecznie Pani Sołtys za zaproszenie i podkreśliła, że Pani Aniela jest również Przyjacielem Przedszkola który  nigdy nie odmawia pomocy i wsparcia dla przedszkolaków oraz uczestniczy w każdej ważnej uroczystości przedszkolnej.

W podziękowaniu za występ, dzieci otrzymały od organizatorów słodkości.

Następnie głos zabrał włodarz gminy Będzino Pan Mariusz Jaroniewski oraz jego zastępca Pan Dariusz Markowski. Obydwaj Panowie życzyli gościom dużo zdrowia, pomyślności i spotkania się w tak licznym gronie również w przyszłym roku. Podziękowanie swoje skierowali również do Pani Anieli i Rady Sołeckiej za przygotowanie spotkania karnawałowego.

Po występach i życzeniach seniorzy bawili się przy muzyce zespołu wokalno- instrumentalnego oraz delektowali się przygotowanym przez organizatorów poczęstunkiem.

Anna Bednarek

Daria Nożykowska

[av_gallery ids=’173189,173190,173191′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ admin_preview_bg=” av_uid=’av-68yz7lw’]