Uczniowie klasy IV odwiedzili bibliotekę by obejrzeć wystawę prac “Jesteśmy Po To By Być Razem”. W spotkaniu towarzyszyły im pani Agnieszka Szeląg ze swoją uczennicą Zosią i pani Beata Staszak z Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Pani Agnieszka opowiadała dzieciom o twórczości plastycznej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz o zadaniach osoby wspierającej jakim jest np. nauczyciel, terapeuta, wolontariusz, bibliotekarz. Następnie pani Beata opowiedziała o działalności Hospicjum i roli wolontariusza w życiu chorych dzieci i ich rodzin. Zachęcała uczniów do zaangażowania się w wolontariat.


Po wysłuchaniu tych informacji młodzież miała czas na swoją aktywność twórczą, ich zadaniem było scharakteryzowanie postaci wolontariusza i wypisanie cech, jakie go określają. Okazało się, że każde z nich ma w sobie takie cechy i cenny, wartościowy potencjał (np. pomocny, wrażliwy, wyrozumiały, koleżeński, cierpliwy, wesoły, życzliwy, pomysłowy, bezinteresowny, skromny, i wiele wiele innych).
Podsumowaniem spotkania było wysłuchanie treści książeczki “Niezapominajka – Nie zapomnij o mnie” autorki pani Agnieszki Szeląg i ilustratorki pani Beaty Staszak. Każdy uczestnik na pamiątkę otrzymał nalepkę Niezapominajkę i książeczkę.

[av_gallery ids=’7610,7611,7612,7613,7614,7615,7616,7617,7618,7619,7620′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-20f46h’]

opublikowano 25 czerwca 2015