Grudzień to tradycyjnie już czas kiedy odbywały się w wielu miejscach spotkania opłatkowe, oraz dokonywano podsumowania mijającego roku. W dniu 30 grudnia w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Będzino miała miejsce ostatnia w roku 2019 sesja Rady Gminy. Dokonano na niej między innymi uchwalenia budżetu na rok 2020. (link do uchwały: http://bip.bedzino.pl/userfiles/file/uchwaly/2019/2019_115_XV.pdf ).

Następnie odbyła się druga część, oficjalne spotkanie świąteczno- noworoczne, które odbyło Gminnym Ośrodku Kultury w Będzinie. Była to dobra okazja by dokonać podsumowania mijającego roku w będzińskim samorządzie, a prezentację osiągnięć ( link do prezentacji: https://bedzino.pl/wp-content/uploads/2019/12/prezentacja_2019.pdf ) przedstawił Zastępca Wójta Gminy Będzino Dariusz Markowski.

Tradycyjnie przyznano także Byki Rozwoju Gminy Będzino- wyróżnienie szczególne dla tych firm, które tworzą klimat gospodarczy naszej gminy. Statuetki trafiły do firm: Naszydłowski Mrożonki ze Strzeżenic, GOS również ze Strzeżenic, oraz do piekarni państwa Paczkowskich, znajdującej się w Dobrzycy. Byki Rozwoju wręczył osobiście Wójt Gminy Będzino Mariusz Jaroniewski, prezentując w samych superlatywach tegoroczne wyróżnione firmy.

Nie zabrakło części artystycznej – zagrała kapela Swaty, a dzieci z przedszkola w Będzinie zaprezentowały wspaniałe jasełka. Na zakończenie spotkania wzniesiono symbolicznie lampkę szampana za pomyślność w nowym, 2020 roku.

opublikowano 3 stycznia 2020