W pochmurny jesienny dzień do będzińskiej biblioteki zawitał niezwykły gość; pisarka, autorka piosenek dla dzieci, scenarzystka programów telewizyjnych – Ewa Chotomska. Przy dźwiękach piosenki Ja jestem Pan Tik – TK, z pięknym uśmiechem na twarzy, w bajecznie kolorowym stroju, stworzyła  radosną i ciepłą atmosferę spotkania. Dzieci entuzjastycznie powitały autorkę, znaną im bardzo dobrze z programów telewizyjnych jako niezapomnianą Ciotkę – Klotkę. Dziecięca publiczność była niezwykle aktywna.

Dzieciaki wspaniale wpisały się w scenariusz spotkania; odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki i świetnie się  bawiły. Ewa Chotomska, córka bardzo popularnej pisarki Wandy Chotomskiej,  interesująco opowiadała o swojej pracy. Mówiła o dużym znaczeniu książki w życiu każdego z nas oraz o tym, że czytanie jest najpotężniejszym mechanizmem  w rozwoju człowieka. Radosna zabawa zakończyła się wspólnym śpiewaniem piosenki Fantazja, wpisywanie autografu i zbiorowym zdjęciem. Spotkanie przyniosło wymierne efekty. Dużo dzieci kupiło książki Ewy Chotomskiej i Wandy Chotomskiej, dużo dzieci książki tych autorek wypożyczyło w bibliotece..

Ewa Chotomska pochwaliła nasze dzieciaki mówiąc, że są oczytane, posiadają dużą wiedzę stosownie do swojego wieku, i są w pełni świadomi korzyści wynikających z obcowania z książką. W spotkaniu  dnia 23 października 2014 r. uczestniczyli uczniowie klas drugich ze szkół w Łeknie i Mścicach.

Dziękuję Ewie Chotomskiej za pełne wrażeń wydarzenie kulturalne, a dzieciom za wspaniałą aktywność i wspaniałą postawę wyedukowanego czytelnika.

Dyrektor Biblioteki
Danuta Sawicka

[nggallery id=158]