Sukcesy tymieńskich karateków

Osiem medali wywalczyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Karate Kyokushin Kanku Tymień” na XV Międzynarodowym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Świnoujsciu.

Zawody rozegrały się 21 września 2019 roku  na trzech matach w kategoriach kumite, kata oraz walka bez kontaktu (dla najmłodszych). UKS z Tymienia reprezentowało aż 15 karateków.  W kategorii kumite dziewcząt 9 lat złoty medalzdobyła ALICJA MAMROCHA, swoją kategorię wygrał również MATEUSZ SŁOTWIŃSKI – zdobył złoty medal kumite chłopców 10-11  lat. Dwa medale zdobył ADAM STĘPIEŃ – złoty w kategorii kata chłopców 11 lat i srebrny w kategorii kumite chłopców 10-11  lat. Srebrny medal zdobył również KAMIL PACZKOWSKI w kategorii kumite kadetów 12-13 lat, na miejscu trzecim uplasowała się TATIANA BUJNA w kategorii dziewcząt 10-11 lat. W kategorii seniorek ADRIANNA JĘCEK starowała w dwóch konkurencjach i w obydwu zdobyła srebro – w kategorii kumite oraz kata.

Było to pierwszy start po wakacjach, tym bardziej cieszy mnie postawa moich karateków. Gratulacje dla całej drużyny jak również dla rodziców dzieci. Chcę poinformować, że Adrianna Jęcek ukończyła kurs instruktora sportu o specjalności karate i od września, dwa razy w tygodniu, prowadzi treningi z grupą dzieci.