Swaty w Kamieniu Pomorskim

Przez dwa ostatnie dni lipcowego (28.29.07.18r.) weekendu, Kamień Pomorski gościł śpiewaczy folklor ludowy. W tych dniach odbył się 22 Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej imieniem jego twórcy, Jana Iwaszczyszyna. Pierwszego dnia, przez blisko osiem godzin, pięcioosobowe jury, wraz z liczna widownią, przysłuchiwało się prezentacją solistów i zespołów, które przyjechały z czterech województw: dolnośląskiego, lubuskiego, pomorskiego, i zachodniopomorskiego.  Poziom, co podkreśliła komisja, był dość wysoki choć zróżnicowany, a nagrody powierzono najlepszym z najlepszych. Ale też wartym podkreślenia jest fakt, że w tegorocznej edycji festiwalu pojawiło się co najmniej kilka nowych zespołów. A także to, że w tym roku na scenie widzieliśmy wielu młodych wykonawców, co było dobrym i ciekawym symptomem.

W kategorii Kapele instrumentalno – śpiewacze, pierwszą nagrodę przyznano kapeli ludowej „Swaty” z Będzina . Kapeli SWATY życzymy dalszych osiągnięć.

W kategorii zespoły śpiewacze brał udział również zespół ludowy „Popowianie” z Popowa prezentując się z bardzo dobrym wykonaniem swojego programu artystycznego.

opublikowano 4 sierpnia 2018