Świetne wyniki naszych ósmoklasistów

Za nami egzaminy ósmoklasistów. Również w czterech szkołach podstawowych w Gminie Będzino, był to czas, gdy uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i zaprezentować nabyte możliwości, zaś grono pedagogiczne mogło pochwalić się wynikami. W każdej z placówek oświatowych były one bardzo dobre, nierzadko przekraczając średnią procentową w powiecie, województwie, a nawet w kraju.

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Ignacego Jeża w Tymieniu może poszczycić się pośród wszystkich placówek najlepszym wynikiem egzaminu z języka angielskiego i wysoką notą z matematyki (tu lepsza była Szkoła Podstawowa w Dobrzycy z wynikiem 74% dla 72% SP w Tymieniu).- Bardzo cieszą mnie uzyskane wyniki egzaminów, zarówno z matematyki, jak i z języka angielskiego osiągnęliśmy rezultaty powyżej średniej krajowej, zaś z języka polskiego przeskoczyliśmy średnią wojewódzką. – podsumował dyrektor Mirosław SP w Tymieniu Mirosław Gostomczyk. Przypomnijmy, że w tej placówce wynik egzaminów wyniósł 61% z języka polskiego, co jest wysoką notą.

W Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach, dyrektor szkoły dr Tomasz Skonieczny także ma powody do optymizmu.- Generalnie jesteśmy zadowoleni, chociaż jedna klasa poradziła sobie troszkę słabiej z matematyką, niż druga. To z pewnością będzie inspiracja dla dalszej, wytężonej pracy. Ale sądzę, że szkoła spełniła pokładane w niej przez uczniów i rodziców oczekiwania, więc to powód do radości. Nasi uczniowie z pewnością dostaną się do swoich wymarzonych szkół, czego im z całego serca życzę. W Mścicach wyniki końcowe z egzaminów ósmoklasistów z języków polskiego (69%), angielskiego (71%) oraz niemieckiego (83%) , również przekroczyły próg średniej krajowej.

W Szkole Podstawowej w Dobrzycy królowała na egzaminach matematyka, zaraz za nią język polski (72%), z najwyższą lokatą we wszystkich podstawówkach w Gminie Będzino i powyżej średniej krajowej. Nieco gorzej wypadł język angielski (49%). – Jestem bardzo zadowolona z wyników uzyskanych ocen z języka polskiego i matematyki- podsumowała dyrektor szkoły, Anna Kondaszewska.- Widać, że zajęcia dodatkowe przyniosły skutek, chociaż nad językiem obcym musimy popracować. Uczniom należy się zasłużony wypoczynek po wytężonej pracy i gratulacje. Niech korzystają z wakacji.

Szkoła Podstawowa w Łeknie również osiągnęła dobre wyniki. Ale pomimo sukcesów w egzaminach z języka polskiego (66%- powyżej średniej krajowej) i języka angielskiego (63%), najsłabszym ogniwem okazała się matematyka (poniżej średniej wojewódzkiej).- Uzyskane wyniki oczywiście bardzo mnie cieszą.- wyjaśnia dyrektor Piotr Frątczak.- Nie ukrywam jednak, że właśnie matematyka jest naszą ?piętą Achillesową?, będziemy się oczywiście starali polepszyć ten wynik. Chciałbym, aby ósmoklasiści ciepło wspominali naszą szkołę i dostali się do upatrzonych szkół średnich, aby się rozwijali.

Co ważne, egzaminy ósmoklasistów zdawali również uczniowie z Ukrainy, uczący się w Będzinie. Procentowo, na ogół ich wyniki były bardzo wysokie, przewyższając średnią wojewódzką. I tak uczniowie z SP w Dobrzycy osiągnęli na egzaminie z języka polskiego średnią 84% przy średniej wynoszącej 41 % w województwie i 45% w kraju. W SP w Mścicach był to wynik 43%, zaś w Tymieniu 64%. Uczniowie z Ukrainy okazali się mistrzami matematyki w Tymieniu, osiągając wynik 80% i bijąc ponad dwukrotnie średnią krajową (37%) i wojewódzką (35%). W szkole w Dobrzycy wynik z matematyki wyniósł 59%. Z języka angielskiego wyniki egzaminów także były na ogół bardzo zadowalające i wyniosły: w SP w Tymieniu-70%, w SP w Dobrzycy- 64%, w SP w Mścicach- 27%.

Wszystkim ósmoklasistom gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

opublikowano 7 lipca 2023