Jak co roku młodzi sportowcy gminy Będzino wraz z nauczycielami oraz przyjaciółmi sportu spotkali się na tradycyjnym Balu Sportowca Szkolnego Związku Sportowego w Będzinie. Organizatorem tegorocznej imprezy był Zespół Szkół im. Kardynały Ignacego Jeża w Tymieniu. Szczególną rangę uroczystości nadała obecność władz gminy w osobie Pana Wójta Henryka Brody i Przewodniczącego Rady Gminy Pana Andrzeja Nożykowskiego. Przybyli także właściciele firm wspierających SZS w działalności na rzecz uczniów i przedstawiciele Rad Rodziców, które tradycyjnie fundują nagrody dla najlepszych sportowców w poszczególnych szkołach. Uczestnicy imprezy zostali przywitani pokazem karate Kyokushin z udziałem dzieci i rodziców trenujących w Zespole Szkół w Tymieniu. Po tym niezwykle artystycznym występie, sekretarz Zarządu Gminnego SZS Pani Jolanta Piekut – Borowska podsumowała imprezy sportowe, które odbyły się w roku szkolnym 2011/2012. W czasie sprawozdania młodzi sportowcy i zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć foto prezentację najważniejszych imprez sportowych, w których brali udział w minionym roku. Podziękowania i słowa uznania za sportowe osiągnięcia uczniów i ich opiekunów złożył Wójt Gminy Będzino. Następnie nagrodzono najlepszych młodych sportowców – zwycięzców plebiscytów z poszczególnych szkół gminy Będzino. Nagrody otrzymali:

–         Szkoła Podstawowa w Łeknie: Martyna Stefańska (I miejsce), Mariola Gwizd i Hubert Ilcewicz (II miejsce), Marysia Szczeparska i Wiktoria Nawrocka (III miejsce),

–         Szkoła Podstawowa w Dobrzycy: Martyna Szumczyk (I miejsce), Dominik Skrzypczyk (II miejsce), Szymon Nabereźny (III miejsce)

–         Szkoła Podstawowa w Mścicach: Błażej Szewczyk (I miejsce), Wiktor Klemunda (II miejsce), Michał Koszalczyk i Robert Białowąs (III miejsce)

–         Szkoła Podstawowa w Tymieniu: Edyta Jaśkiewicz (I miejsce), Martyna Pikulska (II miejsce), Sara Donajska i Barbara Birycka (III miejska)

–         gimnazjum w Mścicach: Bartosz Danielak (I miejsce), Angelika Stawska (II miejsce), Jacek Rutkowski i Krystian Zając (III miejsce)

–         gimnazjum w Tymieniu: Borowiec Paweł (I miejsce), Tomala Michał (II miejsce), Paulina Sztyrak i Kinga Czekaj (III miejsce).

Bal Sportowca był również znakomitą okazją do podziękowania władzom gminy Będzino oraz wszystkim zaprzyjaźnionym osobom, instytucjom i firmom za aktywne finansowe, rzeczowe a także organizacyjne oraz duchowe wsparcie szkolnego sportu.

W miłej i serdecznej atmosferze wszyscy dobrze się bawili.