“SZYBCIEJ, WYŻEJ, MOCNIEJ – PRZEDSZKOLAKU POTRAFISZ!”

      Dnia 16 listopada odbył się II MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ SPORTOWY – PRZEDSZKOLADA 2016, zorganizowany przez nasze Przedszkole Samorządowe “Promyki Bałtyku” w Mścicach. W turnieju wzięło udział 7 drużyn z 6-ciu przedszkoli (Przedszkole Samorządowe z Będzina, Przedszkole Samorządowe z Biesiekierza, Przedszkole nr 8 z Koszalina, Przedszkole Integracyjne z Koszalina, Oddział Zerówki przy SP w Dobrzycy i grupa “Bzyki” i gr “Biedronki” z Przedszkola Samorządowego “Promyki Bałtyku” w Mścicach), a także przedstawiciele władz naszej gminy oraz zaproszeni goście.

      Turniej sportowy odbył się na sali gimnastycznej ZS im. Ludzi Morza w Mścicach. Na początku dzieci rozgrzewały się przy ZUMBIE, poprowadzonej przez instruktorkę p. Martynę Gradus. Następnie oceniany był taniec każdej z drużyn i plakat z hasłem. Ogromne emocje wzbudziły oczywiście konkurencje sportowe, zarówno te dla dzieci, jak i dla opiekunów. Zmagania zakończył quiz  wiedzy o dyscyplinach sportowych, ideach, symbolach, wartościach olimpijskich i zdrowym stylu życia.. Wszystkie drużyny zacięcie walczyły zdobywając maksymalną liczbę punktów. Tym samym nie było przegranych. .Wszystkie drużyny zdobyły I miejsce. Warto wspomnieć, iż wszystkie działania sprytnie obserwował „Promyk Bałtyku”, przedszkolna maskotka gospodarzy imprezy, dodając ducha walki i wiary  młodym zawodnikom. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspaniałą zabawę oraz wsparcie Starosty Powiatu koszalińskiego i Wójta gminy Będzino, piekarni „Bajgiel” i piekarni z Dobrzycy.

                                                                                                Opracowała: Anna Szostak

[av_gallery ids=’12053,12054,12055,12056,12057,12058′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-ia4tec’]

opublikowano 17 listopada 2016