Minęły zaledwie dwa tygodnie od awansu do Finału Wojewódzkiego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a młodzi siatkarze z Łekna odnieśli kolejny ogromny sukces.

We wtorek aż trzy drużyny z tej szkoły wzięły udział w Finale Wojewódzkim Turnieju KINDER + SPORT. Już sam udział na tym szczeblu rozgrywek jest niebywałym osiągnięciem ale chłopcy na tym nie poprzestali. Największą niespodziankę sprawili piątoklasiści. Po niezwykle emocjonujących meczach zdobyli tytuł Mistrzów Województwa, premiowany wyjazdem na Mistrzostwa Polski do Zabrza.  O krok od powtórzenia tego  wyczynu byli ich starsi koledzy z klasy szóstej. Musieli jednak tym razem uznać wyższość swoich przeciwników z MDK ze Świnoujścia i ostatecznie zajęli doskonałe II miejsce. Ta lokata pozwala im jeszcze ubiegać się o bilety do Zabrza w turnieju barażowym, który zostanie rozegrany na początku czerwca. Obydwie drużyny do turnieju przygotowywał p. Bogdan Wojsa.

Czwartoklasiści przygotowywani przez p. Halinę Subel ostatecznie zostali sklasyfikowani na 7 miejscu. Dla nich wyjazd do Szczecina nie jest jednak czasem zmarnowanym. Nabyli bowiem doświadczenia i obycia sportowego na bardzo dużej imprezie sportowej, w bardzo dużym mieście, co na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Wypada w tym miejscu wspomnieć, że na turnieju w Szczecinie ze względu na to, że mecze w jednym czasie rozgrywały nasze wszystkie drużyny, trenerskiego  wsparcia udzielił nam p. Wiesław Subel – emerytowany nauczyciel w. f.  Przez całe zawody opiekował się drużyną piątoklasistów i ma niewątpliwie także swój wkład w ich końcowym sukcesie. Dziękujemy!!!!!!

[nggallery id=8]

opublikowano 26 kwietnia 2012