Trzy razy mistrz powiatu w biegach przełajowych

Bieganie nie jest lekiem na wszystko, ale umiejętnie dawkowane pomoże zdrowiu, odchudzi, poprawi stan układu krążenia i odporność organizmu wzmocni serce i silną wolę .

Pogoda nie dopisała na zawodach powiatowych, za to wspaniały doping towarzyszył biegom przełajowym, które odbyły się 10.10.2019 r nad Zalewem w Polanowie. Na zawodach powiatowych w sztafetowych biegach  przełajowych Gminę Będzino reprezentowali sportowcy ze Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach. Startowały szkoły, które wygrały zawody gminne.

Pokonując trudny ale ciekawy teren leśno -drogowy dziewczęta biegały 10 x 800m, a chłopcy starsi 10 x 1000m. Sztafeta chłopców z SP Mścice musiała się sporo natrudzić. Dziewczęca drużyna z SP w Mścicach praktycznie od samego początku ”powiedziała’, że złoto musi być nasze i z każdą zmianą zwiększały odległość. Złote drużyny dziewcząt młodszych i starszych, oraz chłopców młodszych będą reprezentować powiat ziemski Koszalin w finale Wojewódzkich Sztafetowych Biegów Przełajowych w dniu 23.10.2019r. w Tychowie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy organizatorom dyrekcji oraz wuefistom z Zespołu Szkół Publicznych w Polanowie.

Klasyfikacja ; I miejsce kl.V-VI SP Mścice / S.Ignacak,B. Piotrowska, A.Leśna, W.Szajner, M.Pacek, P.Bordun, L.Bruzda, K.Wilk, K.Malik -nauczycielka J.Piekut – Borowska

I miejsce kl.IV-VI SP Mścice-chłopcy A. i M.Rojek,D. Zabłocki, S.Dżadżewski, N.Kasprzak, TiM.Jurczak, H.Halama, J.Górka, M.Markowskiego, D.Lisowskiego -nauczycielka K,Gronek

I miejsce kl.VII-VIII dziewcząt SP Mścice/M.Górka,M.Wolska,J.Bednarz,H.Ratajczak,A.Kamińska,A.Kamys,P.Pilarczyk,Z.Bagniuk,H.Klemunda, W.Misiak -nauczycielka ? J.Piekut -Borowska.

opublikowano 21 października 2019