Dnia 18 marca 2017r. na hali sportowej Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Będzino. W imprezie wzięły udział  zespoły z Tymienia, Będzina, Wierzchomina i „Zryw” Mścice. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Będzina przed Tymieniem. Za zwycięstwo w zawodach Będzino otrzymało okazały puchar, a wszystkie drużyny za uczestnictwo w rozgrywkach dostały nagrody w postaci piłek a zawodnicy ciepły posiłek i napoje.

Impreza przebiegała w bardzo sportowej i przyjaznej atmosferze mimo, że większość meczy była bardzo zacięta a o kolejności zadecydował ostatni mecz pomiędzy drużynami z Tymienia i Będzina. Uczestnicy wyrazili chęć dalszego uczestnictwa i rywalizacji w kolejnych turniejach , gdyż jest to możliwość utrzymania nie tylko kondycji fizycznej i psychicznej ale również spotkania się z przyjaciółmi z innych miejscowości.

Dziękujemy Przewodniczącemu Rady Gminy w Będzinie Andrzejowi Nożykowskiemu i Wójtowi Gminy Będzino Henrykowi Brodzie  za wsparcie finansowe turnieju oraz pomoc organizacyjną w jego przeprowadzeniu.