Dnia 2 kwietnia 2016 r. na hali sportowej Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Będzino. W imprezie wzięły udział  zespoły z Tymienia, Strachomina, Wierzchomina i „Zryw” Mścice.

Zwycięzcą turnieju została drużyna „Zryw” Mścice, której okazały puchar wręczył Przewodniczący Rady Gminy p. Andrzej Nożykowski. Wszystkie drużyny za uczestnictwo w rozgrywkach otrzymały nagrody w postaci piłek, a zawodnicy ciepły posiłek i napoje.

Impreza przebiegała w bardzo sportowej i przyjaznej atmosferze mimo, że większość meczy była bardzo zacięta, a o kolejności zadecydował ostatni mecz pomiędzy drużynami z Tymienia i Strachomina. Uczestnicy wyrazili chęć dalszego uczestnictwa i rywalizacji w kolejnych turniejach , gdyż jest to możliwość utrzymania nie tylko kondycji fizycznej i psychicznej ale również spotkania się z przyjaciółmi z innych miejscowości.

Dziękujemy Przewodniczącemu Rady Gminy w Będzinie Andrzejowi Nożykowskiemu i Wójtowi Gminy Będzino Henrykowi Brodzie  za wsparcie finansowe turnieju oraz pomoc organizacyjną w jego przeprowadzeniu. (JŁ)