Turniej Regionalny w Mininisiatkówce w Mścicach

Turniej rozegrano w czwartek 15 marca br. w hali Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach. W wyniku losowania utworzono dwie grupy, w których zespoły rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym” W grupie „A” znalazły się reprezentacje: SP nr 1 Szczecinek, SP nr 17 Koszalin i SP w Będzinie z s. w Łeknie, w grupie „B”: SP w Toporzyku, SP w Tychowie i SP nr 3 w Darłowie.

Obserwując pierwszy mecz między Szczecinkiem i Koszalinem, który Koszalin wygrał, ale poziom całego spotkania nie zachwycił, wydawało się, że awans zdobędzie łatwo drużyna z Łekna – faworyt rozgrywek. Zaraz potem odbył się mecz Łekno – Koszalin. Pierwszy set podstawowa czwórka z Łekna wygrała gładko, kolejny set nasza druga czwórka przegrała do 21. W tie breaku, przed zmianą stron było 8 : 4 dla nas, ale potem zrobiło się bardzo nerwowo. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem 18:16 co wskazuje, że końcówka meczu była bardzo emocjonująca. Potem spotkanie ze Szczecinkiem wygrane 2:0, chociaż po nie najlepszej grze, bo w głowach chłopców jeszcze pozostał ślad poprzedniego spotkania. W tym momencie awans był zapewniony do Półfinału Mistrzostw Województwa.. Ostatni mecz o I miejsce z Darłowem – zwycięzcą drugiej grupy, które gładko pokonało drużyny z Tychowa i Toporzyka. Mecz wcale nie o przysłowiową pietruszkę, bo w turnieju półfinałowym zwycięzca naszego regionu “A” będzie grał z drugą drużyną (przynajmniej teoretycznie słabszą) rozgrywanych równolegle z naszymi, zawodów o mistrzostwo regionu “B”. Świadomość, że cel minimum, czyli awans do kolejnej rundy rozgrywek został osiągnięty, spowodowała, że wreszcie chłopcy z Łekna zagrali na swoim normalnym poziomie. Pokonali – momentami po bardzo dobrej grze – swoich rówieśników z Darłowa 2:0.

Przed nami turniej półfinałowy i motywacja do wytężonej pracy na treningach, bo stawka rozgrywek coraz większa.

Wyniki turnieju regionalnego „A” (są jeszcze trzy regiony: „B”„C” i „D”)

1. SP w Będzinie z s. w Łeknie – awans do półfinału mistrzostw województwa,

2. SP nr 3 w Darłowie – awans do półfinału mistrzostw województwa,

3. SP nr 17 w Koszalinie,

4. SP w Tychowie

5 – 6. SP nr 1 Szczecinku i SP w Toporzyku.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano kapitana zwycięskiego zespołu: Kubę Gałkę.