11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
9 listopada w Przedszkolu „Promyki Bałtyku” w Mścicach obchodziliśmy 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Elżbieta Nożykowska, która powitała wszystkie zebrane dzieci, , gości oraz personel przedszkola. Dzieci z wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony. Część artystyczna była poprzedzona odśpiewaniem hymnu państwowego. Dzieci 6-letnie z grupy„Smerfy” przygotowane przez Pani Darii Nożykowskiej, Anny Filińskiej i Aleksandry Cichoń zaprezentowały uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.
Również tego dnia wzięliśmy udział w biciu ,, Rekordu dla Niepodległej “. Dzieci ze wszystkich grup wraz z Panią Dyrektor, zaproszonymi gośćmi oraz Personelem placówki dokładnie o 11.11 wspólnie odśpiewali pieśń Mazurka Dąbrowskiego przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski i czcząc Setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Można było zobaczyć łezkę wzruszenia w oku zaproszonych gości, co świadczyło o tym, że z pewnością ta uroczystość zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

Daria Nożykowska

[av_gallery ids=’172579,172580,172581′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ admin_preview_bg=” av_uid=’av-6og8xcy’]