Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Przedszkolu „Promyki Bałtyku” w Mścicach

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
9 listopada w Przedszkolu „Promyki Bałtyku” w Mścicach obchodziliśmy 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Elżbieta Nożykowska, która powitała wszystkie zebrane dzieci, , gości oraz personel przedszkola. Dzieci z wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony. Część artystyczna była poprzedzona odśpiewaniem hymnu państwowego. Dzieci 6-letnie z grupy„Smerfy” przygotowane przez Pani Darii Nożykowskiej, Anny Filińskiej i Aleksandry Cichoń zaprezentowały uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.
Również tego dnia wzięliśmy udział w biciu ,, Rekordu dla Niepodległej “. Dzieci ze wszystkich grup wraz z Panią Dyrektor, zaproszonymi gośćmi oraz Personelem placówki dokładnie o 11.11 wspólnie odśpiewali pieśń Mazurka Dąbrowskiego przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski i czcząc Setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Można było zobaczyć łezkę wzruszenia w oku zaproszonych gości, co świadczyło o tym, że z pewnością ta uroczystość zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

Daria Nożykowska