VII Festyn Rodzinny w Będzinie

Dnia 05 lipca 2014r. w Będzinie odbył się VII Festyn Rodzinny. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała zabawie dzieci, które mogły bezpłatnie korzystać z dmuchanej zjeżdżalni oraz zamku do skakania, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Niewątpliwą atrakcją był pokaz iluzjonisty, który zaprezentował dzieciom sztuczki magiczne. Dzieci mogły razem z magikiem aktywnie uczestniczyć w jego programie. Zorganizowano również liczne konkursy sprawnościowe. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Będzinie ufundowała dla najmłodszych uczestników festynu pyszne lody. W trakcie festynu można było skosztować pysznych ciast pieczonych przez panie z rad sołeckich z Kiszkowa i Będzina. Było stoisko z frytkami i soczkami oraz stoisko prowadzone przez radę sołecką i samego pana sołtysa z Łekna serwujące pachnące i smaczne dania z grilla. Największym powodzeniem cieszył się jednak „pchli targ” przygotowany i prowadzony przez Radną Powiatu Koszalińskiego Panią Elżbietę Góral. Główną nagrodą był rower ufundowany przez Zarząd Gminny PSL w Będzinie, ale wśród nagród była i wieża HI-FI zasponsorowana przez Wójta Gminy Będzino Henryka Brodę, kompresor nagroda Dyrektora GOK w Będzinie, huśtawka i grill ogrodowy ufundowane przez OSP Będzino, karnety do salonu fryzjerskiego ufundowane przez właścicielkę Dorotę Gizińską oraz ciesząca się niezwykłym zainteresowaniem „para” kogut i kura ufundowane przez sołtysa Łekna Andrzeja Jóźwiaka.
Od godziny 19. zaczęła się zabawa przy zespole muzycznym VIXA. Pogoda i humory dopisały wszystkim uczestnikom festynu, zarówno mieszkańcom Będzina jak i przyjezdnym gościom, co pozwoliło na świetną zabawę do późnych godzin nocnych.
Organizatorzy festynu dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do tej wspaniałej zabawy, i zapraszają na kolejną już za rok.

Realizacja zadania w ramach projektu “Aktywnie, ciekawie i pożytecznie – cykl imprez na terenie Gminy Będzino”. Projekt dofinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach Działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.

opublikowano 8 lipca 2014