W dniu 03 maja w sali widowiskowej Domu Kultury w Dobrzycy pod patronatem Wójta Gminy Będzino pana Henryka Brody i Starosty Koszalińskiego pana Mariana Hermanowicza odbył się VIII Powiatowy Przegląd Solistów, Kapel i Zespołów Ludowych. Imprezę otworzyli, życząc przyjemnego spędzenia czasu i owocnej rywalizacji Wójt Gminy Będzino Henryk Broda i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie Jerzy Łuczak. W rywalizacji w poszczególnych kategoriach uczestniczyło 9 solistów, 1 kapela ludowa, 26 zespołów śpiewaczych i 3 zespoły pieśni i tańca. Jej efektem była ocena jurorów p. Janusza Pietrzykowskiego i przewodniczącego komisji p. Winfreda Wojtana. Były to trudne wybory, gdyż duża ilość wykonawców a także wysoki poziom prezentacji stworzył problemy w wytypowaniu najlepszych uczestników przeglądu.

W kategorii soliści:

I miejsce – RYSZARD PRZYBYLSKI       –   Jamno

II miejsce – STANISŁAW BARSKI – Koszalin

III miejsce – SARA KRECZETOWSKA   –  Bobolice

W kategorii kapele ludowe :

I miejsce – Kapela Ludowa „SWATY” z Będzina,

W kategorii zespoły śpiewacze :

I miejsce – Zespół Śpiewaczy „JARZĘBINY”  ze Świeszyna

II miejsce – Zespół Ludowy „ ZALESIE” z Mścic

III miejsce – Zespół Śpiewaczy „ BURSZTYNY” z Sianowa

W kategorii zespoły pieśni i tańca :

I miejsce – Zespół Tańca Ludowego „BAŁTYK” z Koszalina

 II miejsce –  Zespołu Pieśni i Tańca „KALINA” z Dobrzycy

 III miejsce – Zespół Pieśni i Tańca „PEŁNIKI” z Bobolic

Nagrodę Grand Prix przeglądu ufundowaną przez Wójta Gminy Będzino otrzymał zespół „SKARPIANIE” z Koszalina.

Wójt Gminy Będzino p. Henryk Broda, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie Jerzy Łuczak i członkowie komisji konkursowej p. Winfred, p. Wojtan, p. Janusz Pietrzykowski wręczyli zwycięzcom poszczególnych kategorii statuetki ufundowane przez Powiat Koszaliński oraz nagrody przekazane przez pp. Lucynę i Kazimierza Parol prowadzących firmę w Mścicach. Zdobywcy nagród głównych w poszczególnych kategoriach reprezentować będą powiat koszaliński w przyszłorocznym przeglądzie wojewódzkim, który odbędzie się w Niedzielę Palmową w Łobzie. Transport wykonawców ufundowany zostanie przez Starostwo Koszalińskie.

Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy i upominki w postaci roślin ozdobnych ufundowanych przez sponsora imprezy państwa Iwonę i Piotra Bigońskich „OGRODY HORTULUS” oraz drobne upominki ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie. W trakcie trwania przeglądu tradycyjnie już wykonawcy i zespoły miały możliwość darmowego zwiedzania ogrodów HORTULUS, zrobienia sobie zdjęć w przepięknej scenerii rośli ozdobnych czy też zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg przeglądu w tym przede wszystkim paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrzycy za przygotowanie bardzo smacznych ciast i posiłków oraz pracownikom GOK za sprawne przeprowadzenie imprezy.

[av_gallery ids=’14214,14187,14205,14206,14207,14208,14209,14210,14211,14212,14213,14215,14216′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ av_uid=’av-nuasl6′]

Więcej zdjęć na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Będzinie – przejdź